Fotod sündmuspaigalt: Tallinna–Tartu maanteel hukkus sõidukilt löögi saanud 12-aastane poiss

Täna kella 14.30 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Jõgevamaal Pikknurme külas Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee 141. kilomeetril, kus hukkus sõidukilt löögi saanud 12-aastane poiss.

Sündmuskohal töötanud Tartu politseinik Rando Jõemets rääkis, et esialgsete andmete järgi väljus 12-aastane koolipoiss Tallinna suunas liikunud liinibussist ning soovis ületada teed. «Paraku ei veendunud laps teeületuse ohutuses ning jooksis bussi eest ette Tallinna poole liikunud sõiduautole Mercedes,» kirjeldas politseinik juhtunut.

Ta lisas, et Tallinna poole liikunud Mercedese juht püüdis enda sõnul kokkupõrget küll vältida, ent poiss sai sellegipoolest sõidukilt löögi. Tema vigastused olid kahjuks sedavõrd rasked, et ta hukkus sündmuskohal.

Politseinik kinnitas, et Mercedese roolis olnud 43-aastane mees oli kaine ja juhtimisõigusega. Õnnetuses tema viga ei saanud.

Tee õnnetuspaigal oli asfaltkattega ning kuiv. Nähtavus ja ilmastikuolud olid head. Lubatud maksimaalne sõidukiirus sel teelõigul oli 90 km/h.

«Viimastel päevadel on Tartu linnaski olnud mitu sarnast juhust, kui koolilapsed on kiirustades ette jooksnud mõnele sõidukile. Linnas, kus kiirused poole väiksemad, on lapsed pääsenud suure ehmatuse ja halvimal juhul sinise põlve ning kerge põrutusega. Maanteel, kus kiirused on suured, tuleb jalakäijatel olla aga eriti tähelepanelik ning iga liigutus mitu korda järele mõelda, sest suured kiirused eksimusi ei luba,» nentis politseinik.

Ta palus lapsi, et nad ei kiirustaks sedavõrd palju ning võtaks endale teeületuseks ja liikluses osalemiseks rahulikult aega.

«Niisamuti palun bussidega kooli ja kodu vahelt liikuvate noorte vanemaid, et nad räägiks ikka ja jälle oma lastele, et sõiduteed ei tohi ületada bussi eest ega tagant. Õige on oodata, kuni buss lahkub peatusest ja sõidutee on jälle täies ulatuses nähtav. Lapsele võib seletada, et teised sõidukijuhid ei näe ega jõua pidurdada, kui laps näiteks bussi tagant teele hüppab,» seletas staažikas politseinik.

Tagasi üles