Galerii: moto- ja ilumess ühinesid suureks elustiilimessiks

Homme algab Tartu Näituste messikeskuses suur elustiilimess, kus sel korral on ühe katuse all nii motomess Motoexotica, kui ka iluteemaline mess. Kokku osaleb messil 80 eksponenti, kellest küll üle poole on seotud iluteemadega, kuid suurema osa messipinnast haaravad enda alla ikkagi põrisevad kahe- ja neljarattalised masinad.

Tartu Näituste projekti- ja kommunikatsioonijuht Henrik Urbel selgitas, et mõte kahe messi koondamisel seisnes selles, et tegevust ja vaatamist oleks nii meestel kui naistel. «Kuigi Motoexotica meelitas kohale nii mehi kui naisi, siis ilumessiga oli seis pigem selline, et mehed lugesid sel ajal autos ajalehte, kui nende naised ilumessi külastasid,» selgitas Urbel.

Ka messil osalejad on kahe messi ühendamise hästi vastu võtnud. Dondella kaubamärgi aksessuaaride ja ehete maaletooja Katrin Napritson selgitas, et säärane messide ühendamine väga hea idee. «Meestele meil kahjuks ehteid pole, aga mehed saavadki siis seni motikaid vaadata, kui naised meie stendis ehteid proovivad,» ütles Napritson.

Aasta-aastalt aina suuremat messipinda haarav Harley-Davidsoni (HD) Eesti esindus haukab sel korral juba 500 ruutmeetri hallipinda. HD Eesti esinduse juht Imre Laheäär selgitas, et mudelitest on neil messil kohal ligi 20 erinevat masinat. «Kui tahaks kõik mudelid siia üles rivistada, peaksime terve messikeskuse enda masinatega katma,» lisas Laheäär. Pühapäeval

ATV-sid, motorollereid ja tsikleid müüva OÜ Motohobi platsil on sel korral ka elektrimootoriga rollerid. Ettevõtte juht Marek Kärner selgitas, et elektrimootoriga rollerid on igal juhul etemad kui bensiinimootoriga masinad. «Esiteks on nende ülalpidamine odavam, teiseks on nad vaiksed,» märkis Kärner.

Elektrimootoriga roller on piiratud arendama kiirust kuni 46 kilomeetrit tunnis. «Aga kui neid mootoreid veidi näppida, jooksevad need kindlasti 70km/h,» lisas Kärner. Motohobi müüdavad elektrirollerid läbivad ühe laadimiskorraga kuni 80 kilomeetrit.

Lange motokeskus tutvustab messil elektrikarti, millega võivad sõita juba 2-aastased motohuvilised. Äksi motoklubi tutvustab erinevaid motospordialasid ning motoklubi eestvedajad selgitavad, mis vanuses lapsi tasub juba krossimootorratta selga tõsta.

Moto- ja ilumess avab uksed homme kell 11 ning jääb avatuks kuni pühapäevani.

Tagasi üles