Lämmi- ja Pihkva järv lähevad laupäevast kalastajate jaoks lukku

Tartu Postimees
Copy
Järvejää. Foto on illustreeriv.
Järvejää. Foto on illustreeriv. Foto: Kristjan Teedema

Jää kandevõime vähenemise tõttu on keelatud alates homsest, 15. märtsist minna maastikusõidukitega nii Pihkva kui ka Lämmijärvele. Laupäeval, 16. märtsist keelatakse neile järvedele väljumine lisaks ka jalgsi.

Piirivalvurite jääluure näitas, et viimastel päevadel on Pihkva ja Lämmijärve jää kandevõime märgatavalt vähenenud. Nii keelatakse kalastajate ohutuse tagamiseks 15. märtsist nendele järvedele maastikusõidukitega minek ning 16. märtsist alates ei tohi jääle minna ka jalgsi.

«Jääolud muutuvad praegusel ajal soojema temperatuuri toel iga tunniga. Soovitame kõigil enne jääle minekut end PPA koduleheküljel kurssi viia kehtivate piirangute ja kaardil märgitud ohtlike kohtadega. Nii saate planeerida jääl liikudes ohutu teekonna ning kindlustada selle, et jõuate õhtuks kalasaagiga turvaliselt tagasi koduste juurde,» lausus Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits.

Peipsi järve jääle mineku kohta praegu muutusi pole ehk seal saavad kalastushuvilised liikuda  nii jalgsi kui ka maastikusõidukitega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles