Motoexotica ja ilumess toimuvad tänavu käsikäes

Motomess. Arhiivifoto.

FOTO: Konstantin Sednev

Eesti vanim motomess Motoexotica ning mess ILU toimuvad tänavu samal ajal, tuues publiku ette nii mototehnika kui kevadised ilu- ja moeuudised. Eeloleval reedel, laupäeval ja pühapäeval Tartu Näituste messikeskuses toimuvast elustiilinädalavahetusest võtab osa 80 ettevõtet. 

Motoexotica ja ILU kombinatsiooni näeb külastaja esmakordselt. Messikorraldajate sõnul on ürituse uuenduslik formaat kantud soovist pakkuda külastajatele varasemast laiemat väljapanekut ning olla atraktiivne nii naistele kui ka meestele.

«Ilumessi külastajaskonnas on varasemalt tooni andnud õrnema soo esindajad ning mototehnika meelitanud eelkõige mehi. Loodame, et ees ootav mess paelub kõiki. Ei ole ju enda tervise ja välimuse eest hoolitsemine ainult naiste pärusmaa ja tahame tõestada, et mototehnikast on huvitatud mõlema soo esindajad,» rääkis Motoexotica projektijuht Anders Urbel. Ta lisas, et külastajad on messile oodatud terve perega, sest uudistada saab hulga lastele mõeldud mototehnikat. Lisaks antakse ka nõu motospordiga alustamiseks.

Mess on temaatiliselt põimitud, et kõigil oleks põnev ning kõigile jaguks avastamisrõõmu. ILU poole pealt on esindatud ilu- ja tervisetooted, disainerirõivad, ehted ning iluteenused. Ilumessi projektijuhi Annika Pettai sõnul saab messil tuntud brändide kõrval näiteks tutvuda ka Korea kosmeetikaga, Eesti õpilasfirma loodud meeste juuksetoodetega ja 100% looduslike ilutoodetega.

Esindatud on ka veganjalanõud, mille valmistamisel on loomsete koostisosade asemel kasutatud näiteks ananassi lehtedest toodetud tekstiili. Samuti jagatakse messil nõu, kuida tervist pärast pikka talve turgutada, antakse soovitusi keha vormis hoidmiseks ning tutvustatakse raskustekki, mis aitab leevendada stressi ja ärevust. Professionaalidelt saab häid kevadisi jumestusnippe ning tulevastel pruutidel on võimalik tutvuda uhiuue pruudisalongiga Tartus, mis esindab kvaliteetseid pruudikleitide brände.

Motoexotical on esindatud Eestis müüdavad populaarsemad kaubamärgid, pakutakse varasemast laiemas valikus sõiduvarustust, kohal on motoklubid ning põnevat vaatamist pakub projektirataste näitus, kus parima selgitab välja žürii ning valitakse ka publiku lemmik.

Retrohõngu annab messile Jawa mootorrataste näitus, mis on tänavu 90. sünnipäeva pidava mootorrattamargi väärikale eale kohaselt ülevaatlik, publiku ees on ligemale paarkümmend tsiklit. «Jawa 90 näitus ei jäta kindlasti kedagi külmaks, sest kõnetab mitut põlvkonda mootorrattureid,» tutvustas Motoexotica korraldaja.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles