Hruštšovile kaebamine ei aidanud, Olev Nigul käib oma teises töökohas 58. aastat ametis

Vilja Kohler
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
1961. aastal Tartu metsakombinaadis tööle asunud Tarmeko Grupi nõukogu esimees Olev Nigul käib enda rõõmuks endiselt tööl, kõnnib Sõbra tänava kontoris ringi ja uurib oma kabinetis, kuidas tootmine edeneb. Oma kabinet on tal ka Lohkvas.
1961. aastal Tartu metsakombinaadis tööle asunud Tarmeko Grupi nõukogu esimees Olev Nigul käib enda rõõmuks endiselt tööl, kõnnib Sõbra tänava kontoris ringi ja uurib oma kabinetis, kuidas tootmine edeneb. Oma kabinet on tal ka Lohkvas. Foto: Sille Annuk

Tarmeko Grupi nõukogu esimees, 22. aprillil 91. sünnipäeva tähistav Olev Nigul astub endiselt nädalas mitu korda läbi Sõbra tänaval asuvast oma kabinetist, võtab kapist paksu kausta, heidab arvurägale pilgu peale ja teab kohe, mitu tihumeetrit spooni eile tehti või kui palju materjali on laos.

Nii on ta elu käinud üle poole sajandi: 1. veebruaril möödus Olev Nigulil 58 aastat Tartu metsakombinaati tööleminekust ja 25. veebruaril täitus 55 aastat päevast, mil temast sai selle ettevõtte direktor.

«Pärast EPA lõpetamist olin Tihemetsa metsatehnikumi õpetaja, 1961. aastal tulin metsakombinaati,» rääkis ta. «Alguses olin siin insener-konstruktor, siis tootmisosakonna juhataja, peainsener ja 1964. aastast direktor. Millegi muuga mul kiidelda ei ole.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles