Mati Alaveri elukohas korraldati läbiotsimine

Tartu politseimaja esmaspäeval kella 17.30 ajal. Umbes tund varem oli hoonesse sisenenud Mati Alaveri kaitsja Marko Pilv.

FOTO: Kristjan Teedema

Riigiprokuratuur pidas dopingutarvitamise kriminaalasja raames esmaspäeval kinni tuntud suusatreeneri Mati Alaveri. Seejuures viidi läbi menetlustoimingud, mis muu hulgas tähendab seda, et tema elukoht otsiti läbi.

Riigiprokuratuuri pressinõunik Olja Kivistik kinnitas Tartu Postimehele, et Alaveri elukohas korraldati läbiotsimine. Samas ei soostunud ta täpsustama, kas elukohana on praegusel juhul käsitletud üksnes Alaveri Tartu kodu või ka näiteks Käärikul asuvat suvilat.

Kõikide märkide kohaselt oli veel kella 17.30 ajal Tartu politseimajas käsil Alaverilt ütluste võtmine. Umbes tund varem oli hoonesse saabunud Alaveri kaitsja Marko Pilv, kes teda trepil kõnetanud Õhtulehe ajakirjanikele ei nõustunud esialgu midagi ütlema.

Teadaolevalt ei taotle prokuratuur Alaveri vahistamist.

Riigiprokuratuur alustas dopingu tarvitamisele kallutamise asjus kriminaalmenetlust, et selgitada välja, kas avalikkuse ette jõudnud info selle kohta, et kolme Eesti suusatajat kallutati dopingut tarvitama, viitab kuriteo toimepanemisele.

Mati Alaveri maja Tartus.

FOTO: Kristjan Teedema / Postimees/Scanpix

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles