K, 25.05.2022

Aastate daam Helvi Jürisson mõtestab oma aega ümber

Eili Arula
Aastate daam Helvi Jürisson mõtestab oma aega ümber
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu ettevõtlikud daamid kuulutasid ettevõtlikuks daamiks koorijuhi ja dirigendi Külli Lokko (vasakul) ning aastate daamiks kirjanik Helvi Jürissoni. 
Tartu ettevõtlikud daamid kuulutasid ettevõtlikuks daamiks koorijuhi ja dirigendi Külli Lokko (vasakul) ning aastate daamiks kirjanik Helvi Jürissoni. Foto: Sille Annuk

Ligi paarsada külalist kogunes reede õhtul Tartu külje alla Mileedi lillemajja Tartu edukate naiste assotsiatsiooni (EDA) piduõhtule, kus põhisündmus oli aasta ettevõtliku daami ja aastate daami tiitli kätteandmine. Tartu EDA kuulutas sel korral aastate daamiks arsti ja kirjaniku Helvi Jürissoni ning ettevõtlikuks daamiks koorijuhi ja dirigendi, EStuudio koori- ja tantsukooli juhi Külli Lokko.

Läinud sügisel 90. sünnipäeva tähistanud Helvi Jürisson rahustas esmalt külalisi, öeldes, et 90. eluaasta polegi midagi nii kohutavat. «Kui sain 89, siis ma kartsin selle uue kümnendi tulekut, aga 90. sünnipäev läks justkui möödaminnes, ei saanud arugi, et nüüd olen vana või nii,» rääkis ta.

Daam ollakse

Märksõnad
Tagasi üles