Jõgeva võõrustab taas Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevi

Eelmisel aastal aset leidnud Alo Mattiiseni 22. muusikapäevade auhinnalaud. Raamatu «Alo Elu» kaanel on muusikapäevade peakorraldaja Maret Oja autogramm.

FOTO: Eili Arula

Eile algasid Jõgeval taas Alo Matiisenile pühendatud muusikapäevad, mis kulmineeruvad täna Jõgeva kultuurikeskuses parimate vokaalansamblite välja kuulutamise ja konkursi preemiavääriliste esinejate kontserdiga.

Alo Mattiiseni muusikapäevade raames saab teoks 23. üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss, millel osaleb 40 ansamblit 275 lauljaga.

Võistulaulmine algas eile ning jätkub täna kell 11 algaval kontserdil. Seal astuvad üles kaheksanda-üheksanda klassi ning kell 14 algaval kontserdil gümnaasiumiastme ja kuni 26-aastaste ansamblid.

Žüriisse ehk Suurde Kõrva kuuluvad Laine Randjärv, Triin Saarela, Mai Simson, Priit Pajusaar, Kaarel Orumägi, Pärt Uusberg, Peeter Oja, Märt Avandi ja Hirvo Surva. Parimad ansamblid tehakse teatavaks laupäeval kell 17 algaval lõputseremoonial.

Üleriigilise noorte vokaalansamblite konkursi kontserdid on vaba sissepääsuga ja kuulama oodatakse kõiki muusikahuvilisi. Minna tasub neid nii juhendajate säravate ideede kui ka noorte siira musitseerimisrõõmu pärast. Jõgevalt pärit isamaalaulikule Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade «loomingulisest laborist» on aastate jooksul läbi käinud paljud, kes eesti muusika ja teatri tänast nägu kujundavad, sealhulgas Suure Kõrva liikmed Triin Saarela, Mai Simson, Kaarel Orumägi, Pärt Uusberg ja Märt Avandi.

Võrreldes mullusega on ansambleid sel aastal tosina võrra vähem. Muusikapäevade peakorraldaja, Jõgevamaa gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja arvas, et sellel võib olla mitu põhjust. Laulupeoaastal ei pruugi muusikaõpetajatel ansamblite konkursiks valmistumiseks aega jääda. Juhendajatel võib teatud hetkel ka motivatsioon otsa saada, sest ansamblitega tegeldakse enamasti entusiasmist, tasu saamata. Oma jälje on jätnud ka koolivõrgu uuendused: gümnaasiumide arv on vähenenud ja seetõttu on vähemaks jäänud ka gümnaasiumiastme ansambleid.

Tuleval nädalal jätkuvad Alo muusikapäevad Jõgeva põhikoolis ja Jõgevamaa gümnaasiumis kontsertidega. Esmaspäeval esitavad mõlemas koolis ooperi- ja muusikalihitte Maria Listra, Tamar Nugis ja Ilana Makarina, teisipäeval viivad Sissi Benita, Jessica Kari ja Madis Kari kuulajad põnevatele muusikarännakutele, kolmapäeval tõestab trio Äge Brass, et muusika tegi ahvist inimese, ning reedel annavad Arko Narits ja Argo Jentson võimaluse klaverit avastada. Jõgevamaa gümnaasiumis astuvad lisaks eelnimetatutele üles veel MandoTrio (kolmapäeval) ja Cätlin Mägi (reedel).

MandoTrio, kuhu kuulub ka Jõgevalt pärit Tanel Sakrits, esitab pärimusklassikat ja omaloomingut, Cätlin Mägi elektroonilist pärimusmuusikat. Ka koolikontsertide kohta saab täpsemat infot kodulehelt tahetund.eu. Kõiki muusikahuvilisi oodatakse kontserte kuulama.

Tagasi üles