E, 5.12.2022

Mänguasjamuuseumi näitusel saab näha sadu Barbiesid

Tartu Postimees
Mänguasjamuuseumi näitusel saab näha sadu Barbiesid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Mänguasjamuuseum

Eeloleval laupäeval tähistakse Tartu mänguasjamuuseumis suure perepäevaga Barbie sünnipäeva. Kõigile mänguasjasõpradele mõeldud peoga avatakse pidulikult näitus «Barbie 60», kuhu on välja pandud enam kui 400 nukku ja hulgaliselt Barbie maailma kuuluvaid maju, autosid, lemmikloomi ning tarbeesemeid. 

Foto: Mänguasjamuuseum

Legendaarse Barbie nuku looja Ruth Handler on öelnud: «Minu nägemuses on Barbie alati olnud nukk, kellega mängides saab väike tüdruk võimaluse olla see, kes ta tahab olla.» Seepärast saab sünnipäevapeol lisaks meisterdamisele ja maiustamisele proovida erinevaid ameteid – käia juuksuris, mängida disainerit, pagarit, õpetajat ja isegi muinasjutumaa haldjat. Poiste jaoks on pidupäevaks välja toodud eriti vinge rallirada ning emadele-isadele pakub näitus nostalgilist tagasivaadet lapsepõlvemängudesse.

Avatavale näitusele on välja on pandud moelavadel laineid löövad, kodus perekonnaringis askeldavad ja fantaasiamaailmas seiklevad Barbied. Samuti võib suurel ülevaatenäitusel näha selliseid nukke, kes tavapäraselt hoopis kollektsionääride riiulitel seisavad ning polegi mängimiseks loodud. Vanimad näitusel välja pandud Barbie nukud pärinevad 1960. aastate algusest, uuemad on aga juubeliaastaks valminud kollektsiooninukud. 

Näitus kuulub mänguasjamuuseumi  juubeliaasta ürituste sarja «Vinge veerandsada» ning jääb avatuks kuni aasta lõpuni.

Märksõnad
Tagasi üles