R, 8.12.2023

Mehed loovad Tartusse avatud puutöökoja

Tartu Postimees
Copy
Puust meisterdatud kiikhobused. Pilt on illustratiivne.
Puust meisterdatud kiikhobused. Pilt on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Seltskond puutööhuvilisi mehi töötab selle nimel, et Tartu oleks Eestis esimene linn, kus avaks uksed kogukonnale mõeldud avatud puutöökoda.

«Meie eesmärk on teha Tartusse kokkusaamiskoht, mille südameks on puutöökoda,» selgitas Meeste Koja üks asutajaliikmeid Jaanus Libek. «Meeste Koda soovib luua kogukonna töökoja, kus on võimalik täide viia oma ideid mis on suuremad kui lõikelaud või linnupuur, kus on soe, valge ja rahulik ja kuhu mahub korraga tegutsema kaugelt rohkem kui kolm meest,» kirjeldas Libek tulevast töökoda.

Idee iseenest pole uus. Taolised kohad on olemas Austraalias, USA-s, Iirimaal, Inglismaal, Taanis ja mujal maailmas. Shed'e ehk kuure, varjualuseid või küüne on tuhandeid ja sinna on kõik soovijad oodatud oma kätega midagi looma.

Plaanitavat töökoda kutsuvad selle rajamisega tegelevad mehed omavahel kuuriks. Lisaks korralikule puutöökojale võiks Tartu Kuuris olla veel väike raamatukogu, koosolekuruum, puhketuba, arvutinurk ja muu vajalik, mis aitaks luua hubast keskkonda, kus on hea olla, ja mis aitab kaasa omavahelisele suhtlusele ja töö edenemisele.

«Pikemas perspektiivis on meie sooviks see, et sedalaadi kuure oleks üle Eesti. Muu maailma näitel võib öelda, et kogukonna ühendamisel on sellistel kohtadel täita tänuväärne roll. Ka on austraallaste kogemusel võimalik öelda, et iga dollar, mis sellise kuuri loomissesse on panustatud, on kümme dollarit tagasi toonud,» rääkis Libek.

Meeste Kojaga on oodatud liituma kõik mehed, kellel on huvi ettevõtmisesse panustada. Samuti ootab ühing kogukonnalt tagasisidet selle kohta, milliseks võiks tulevana Tartu Kuur kujuneda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles