«Nii palju sõnu  e n n e, aga  s i i s  jäävad sulle ikka köök ja tite­mähkmed.»

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna 22. keskkooli pioneerid õnnitlevad oma klassijuhatajat rahvusvahelisel naistepäeval. Arhiivifoto 1955. aastast.
Tallinna 22. keskkooli pioneerid õnnitlevad oma klassijuhatajat rahvusvahelisel naistepäeval. Arhiivifoto 1955. aastast. Foto: Faivi Kljutšik/Rahvusarhiiv

Tartu kammivabriku töötaja Magdalena Park täitis 1955. aasta detsembrikuus töönormi 156,8-protsendiliselt, 1956. aasta jaanuaris aga juba 177,7- ja veebruaris 154,1-protsendiliselt. Ka Salme Sorrok oli iga kuuga oma tööd üha parandanud. Kui tema täitis detsembris oma töönorme veel 123,5-protsendiliselt, siis veebruaris tegi ta seda juba 153,79-protsendiliselt.

Nõnda pole midagi imestada, et Park, Sorrok ja poleerija Ella Varik, kes täitis veebruaris töönorme 137-protsendiliselt, pääsesid 1956. aasta naistepäeval Edasi ajalehte kui ilmekad näited kammivabriku naistest-eesrindlastest.

Aupaistest ümbritsetud

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles