Aasta tagasi Tartu kutsehariduskeskuse direktoriks valitud Tõnis Lukas pääses riigikokku Isamaa Tartu esinumbrina, kogudes 2505 häält. Lukas ütles eile, et ei ole veel lahkumisavaldust esitanud ja ootab, missugust infot tuleb.
«Pigem ma ikkagi lähen, mind huvitab tegevteoliselt ka valitsuse tegemise juures olla,» rääkis ta. «Olen praktilise huviga, teinud eluaeg reaalseid asju, oleksin huvitatud valitsuse tegevuses kaasa lööma. Mu kutsumus on isamaaline kasvatus ja noorte harimine. Ka Tartu kutsehariduskeskuses on võimalik seda hooga teha, kuid kui tekib võimalus teha seda poliitikas, siis kasutan selle ära.»
«Kindlasti ei ole ma praegu otsustanud, et ei lähe riigikokku ja jään kutsehariduskeskusesse. Ootan, mis saab valitsuskoalitsiooni läbirääkimistest,» lisas ta.
Valimiste võitja Reformierakond teatas eile, et alustab konsultatsioone valitsuse loomise võimaluste üle Keskerakonna, Isamaa ja sotsiaaldemokraatidega.
Tartust pääses riigikokku ka volikogu keskerakondlasest esimees Aadu Must, kes on seni töö kahes esinduskogus ühildanud.
Lukas on saanud kriitika osaliseks, sest koolijuhiks kandideerides ta eitas poliitilisi pürgimusi. «Mu põhiseaduslik õigus on kandideerida, selle otsuse tegin alles detsembri alguses. Kui ma kandideerisin Tartu kutsehariduskeskuse juhiks, ütlesin, et mul ei ole plaani poliitikasse minna ja tol hetkel ka ei olnud,» ütles Lukas. «Minu tööga on rahul oldud. Kas see oleks pannud komisjoni teisiti otsustama?»
Tartu hariduse abilinnapea Madis Lepajõe ütles, et kui Lukas otsustab lahkuda, tuleb teha uus konkurss: «Praegu on veel vara öelda, mingi jutt oli Tõnisel, et kui ta ministriks ei saa, siis ei lähe.»
Tartust said riigikokku ka volikogu keskerakondlasest esimees Aadu Must, kes on seni töö kahes esinduskogus ühildanud, ja volikogu sotsiaaldemokraadist liige Heljo Pikhof, kes on seni mõlemal toolil istunud, nagu on seda teinud ka reformierakondlane Ants Laaneots. EKRE nimekirjast pääses nüüd riigikokku linnavolinik Ruuben Kaalep.