/nginx/o/2019/03/04/11840265t1h71df.jpg)
Äsja lõppenud riigikogu valimistel Tartus oodatult kõige suurema toetuse – 6122 häält – saanud reformierakondlasest linnapea Urmas Klaas kinnitas pärast tulemuste selgumist, et tal pole kavatsust parlamenti tööle minna ning ta jätkab linna eesotsas. Samas möönis ta, et kui tulevane peaminister peaks talle tegema ettepaneku asuda ministriks, on ta valmis seda kaaluma.
Seda, milline saab olema järgmise valitsuskoalitsiooni koosseis, ei söandanud Klaas läinud öösel ennustada, kuid ütles, et igal juhul peab matemaatika kokku andma tugeva koosluse, olgu selleks siis kaksik- või kolmikliit.
Oma edasise tegevuse asjus kordas linnapea varem öeldut: tema esimene eelistus on jätkata linnapea ametis. Ent mis saab siis, kui tuleb kutse valitsusse? «Siis tuleb olukorda uuesti mõtestada ja hinnata,» lausus ta.
Klaas tahab enda sõnul edasist kavandades silmas pidada just Tartu huvisid. «Tunnen, et saan ja pean neid huve teenima linnapeana. Aga kui pannakse kokku valitsust, siis hinnatakse ka ülesandeid ümber. Kõige parem oleks, kui valitsuses oleks tartlasi – see on tähtis – ja et oleks hea koostöö nende tartlaste vahel, kes töötavad valitsuses, parlamendis ning siin, linnavolikogus ja -valitsuses. Pilt peab hästi kokku tulema ja seda tervikpilti ma kavatsen ka hoolega vaadata,» lausus ta.
Tartu linnast pääsesid riigikokku
Urmas Klaas (Reformierakond) – 6122 häält
Ants Laaneots (Reformierakond) – 3053 häält
Jaak Valge (EKRE) – 2743 häält
Tõnis Lukas (Isamaa) – 2505 häält
Aadu Must (Keskerakond) – 2374 häält
Heljo Pikhof (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) – 1523 häält
Signe Kivi (Reformierakond) – 1300 häält
Ruuben Kaalep (EKRE) – 566 häält