K, 27.09.2023

Jaak Mae videointervjuus: minu südametunnistus on puhas

Tartu Postimees
Facebook
Comments 6

Jaak Mae, kes omal ajal treenis ja võistles tippsportlasena nüüdseks dopinguskandaali võtmeisikuks osutunud Mati Alaveri käe all, kinnitab, et tema südametunnistus on keelatud meetodite kasutamise asjus puhas.

Jaak Mae osales sportlasena viitel olümpiamängudel ja kümnetel maailmameistrivõistlustel. Parimateks saavutusteks jäid tal 2002. aasta taliolümpiamängudel Salt Lake Citys 15 kilomeetri klassikalises stiilis võidetud pronksmedal ja 2003. aasta maailmameistrivõistlustel Val di Fiemmes 15 kilomeetri klassikalises stiilis võidetud hõbemedal.

Maailma karikavõistlustel jõudis ta poodiumile seitsmel korral. Parim koht MK-sarja lõplikus paremusjärjestususes oli 2001.–2002. aasta hooajal saadud kuues koht.

Pärast sportlaskarjääri lõpetamist on Mae olnud Eesti suusaliidu juhatuse liige ja Otepää MK-etappide korralduskomitee juht. 2013. aastal valiti ta suusaliidu peasekretäriks.

Suurema osa sportlaskarjäärist treenis Mae kõrvuti Andrus Veerpaluga, kellele on samuti osaks saanud dopingu tarvitamise kahtlused ning kelle poeg Andreas Veerpalu jäi äsja vahele veredopingu kasutamisega.

Facebook
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles