iDeal kampaania

Psühhiaatriakliinik tunnistas puuduliku paberimajanduse viga

TÜ psühhiaatriakliiniku juhataja Sven Janno sõnas, et patsientide põhiõiguste tagamine on kliinikule tähtis.

FOTO: Sille Annuk/

Nädal tagasi kirjutas Tartu Postimees, kuidas viimase poole aasta jooksul on Tartu ringkonnakohus tühistanud kuus Tartu ülikooli psühhiaatriakliiniku määratud patsiendi tahtest olenematu ravi otsust puuduliku paberimajanduse tõttu. Siis psühhiaatriakliinik kommentaari ei andnud, kuid nüüd nendib kliiniku juhataja Sven Janno, et kliiniku vead patsiente tahtevastasele ravile võttes on kahetsusväärsed ning asutus on juhtumitest õppinud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui inimene võib olla ohuks endale või teistele, saab psühhiaatriakliinik võtta maakohtu otsusel ta esialgu neljaks, hiljem ka tüüpiliselt 40 päevaks ravile patsiendi tahtest olenemata. Viimase kuue kuu jooksul tühistas Tartu ringkonnakohus kuus sellist raviotsust puuduliku paberimajanduse tõttu.

Viiel juhul kuuest tühistati patsiente esindanud vandeadvokaadi Anti Aasmaa väitel maakohtu otsus ajal, kui patsiendid olid veel kliinikus ravil. Neil oli küll võimalus jätkata vabatahtlikku ravi, kuid nad said kliinikust lahkuda. Sven Janno nentis, et teoreetiliselt võis tekkida olukord, kus patsiendid said lahkuda ravilt, kuna dokumentatsioon polnud juriidiliselt korrektne. Tema väitel konkreetses viies juhtumis patsiendid vajaliku ravita siiski ei jäänud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles