Eesti Raudtee ütles Tartu vaksalihoone rendilepingu üles

Jaanuari keskel arutasid Tartu linnajuhid ühes Elroni ja Eesti Raudtee esindajatega Tartu vaksali murekohti ka ootesaalis, mille rendileping on nüüd üles öeldud.

FOTO: Sille Annuk

Tartu vaksalihoone omaniku teatel on riigiettevõte Eesti Raudtee saatnud kirja, mille kohaselt tahab ettevõte 7. detsembrist üles öelda rendilepingu, mis on seni olnud aluseks Tartu jaamas ootesaali kasutamisel.

Eesti Raudtee pressiesindaja kinnitas, et Eesti Raudtee tõesti saatis Lõuna Varahalduse OÜ-le lepingu ülesütlemise avalduse, mille järgi üürileping soovitakse sel tähtajal lõpetada ja eesmärk on, et rendilepingu võtaks üle reisijateveo ettevõte Elron.

Ta selgitas, et Eesti Raudtee põhitegevus on raudteetaristu haldamine, reisijateveoga seonduv pole nende ülesanne, vaid Elroni põhitegevus.

«Küsimuse tõstatasime ka juba jaanuarikuus Tartu linnavalitsusega ja Elroni esindajatega kohtudes,» vahendas ta. «Tartu jaama rendilepingu ülevõtmise tingimusi hakkab juba arutama Elron, seega suure tõenäosusega peaks reisijate jaoks suuremas plaanis kõik samaks jääma ehk siis teenus säilib, lihtsalt üürilevõtja muutub.»

Tartu vaksalihoone omaniku Lõuna Varahalduse esindaja Kaspar Kokk kommenteeris, et Eesti Raudteega on varem peetud läbirääkimisi selle üle, et vähendada üüritavat pinda. Tema sõnul on räägitud ka sellest, et Eesti Raudtee võiks osa pinda anda allrendile.

Aastane rendisumma, mida Eesti Raudtee Tartu vaksalis ootesaali kasutamise eest tasub, on ligemale 30 000 eurot.

Elroni pressiesindaja ütles, et juba jaanuaris lepiti kokku, et Eesti Raudtee lõpetab kõnealuse üürilepingu ja lepingu sõlmimiseks läbirääkimiste alustamise ettepaneku on Elron tema teatel ka saatnud, kuid kuu jooksul ei ole Lõuna Varahaldus sellele vastanud.

Tagasi üles