Tudengid tunnevad muret Eesti kõrghariduse ja teaduse rahastamise pärast

Eile luges haridus- ja teadusministeeriumi ees teadusrahastuse toetuseks deklaratsiooni ette Tartu ülikooli üliõpilasesinduse esimees Allan Aksiim.

FOTO: Kristjan Teedema

Eile kell 14 luges Tartu üliõpilaskonna esimees Allan Aksiim Munga tänaval haridus- ja teadusministeeriumi ees ette üliõpilaste deklaratsiooni teaduse ja kõrghariduse toetuseks. Paraku oli kohale saabunud ainult kuraditosin tudengit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Deklaratsioon koosnes kümnest teesist. Tudengid rõhutasid muu hulgas, et tunnevad muret kõrghariduse ebastabiilse rahastamise pärast, toetavad teadurite lisaraha nõudmisi, peavad õigeks täielikult õppimisele pühendumist ning õppejõudude palkade tõstmist.

Aksiim nentis, et kõrghariduse ja teaduse rahastamise probleemid on kõrgkoolist olenemata jõudnud igasse teaduskonda. «Kuigi mõnes teaduskonnas võivad asjad olla paremad, on siiski igal erialal oma kitsaskohad,» ütles Aksiim. Näiteks õpib mõnel majanduslikult kasumlikul erialal liiga vähe tudengeid, samas on mõnel menukal õppekaval jällegi palju tudengeid, kuid vähe õppejõude.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles