T, 26.09.2023

Video: Vanemuine avas näituse Kaarsillal tantsulise kvoodimiitinguga

Raimu Hanson
Facebook
Comments

Kaarsilla piiretele on kinnitatud fotonäitus «Tantsides Tartut. Vanemuise ballett 80», mille avamisel peetud sõnavõttude järel andis balletitrupp miitinguga lõppenud lühietenduse. Plakatid kandsid sõnumeid «80! Ikka edasi», «Alati koos», «Piirideta kunst», «Kvoodi alt välja» ja «Siin on minu kodu».

Balletitrupp tegi fotonäituse avamisel lühietenduse lõpus ühispildi.
Balletitrupp tegi fotonäituse avamisel lühietenduse lõpus ühispildi. Foto: Sille Annuk

Kaarsilla tantsufotod tulid huviliste ette kõigepealt raamatus «Tantsides Tartut». Fotograaf Maris Saviku, Vanemuise balletijuhi Mare Tomminga ja balletitrupi koostöös valminud piltide näitust täiendab helitaust, kus kõlab muusikat tantsulavastustest «Pähklipureja», «Casanova» ja «Peer Gynt».

Vanemuise teatri juht Toomas Peterson nimetas sõnavõtus Vanemuise balleti 80. aastapäeva ja sedagi, et praegu on Vanemuise ballett parem kui iial varem. «Teeme kõik, et ballett sama vägevalt Vanemuise ridades edasi toimetab,» ütles ta.

Maris Savik avaldas näituse avamisel lootust, et vaatajad leiavad fotodelt kogu tema austuse ja armastuse, mida ta tunneb kodulinna vastu.

Mare Tommingas nimetas näitusefotode valmimist pikaks emotsionaalseks teekonnaks koos Maris Saviku ja kõigi kolleegidega balletitrupist. «Need pildid siin näitusel on kõik päriselt tehtud, need ei ole fotošopitud,» lisas Tommingas. «Nendelt fotodelt vaatab vastu siiras tegemise rõõm ja hea meeleolu.»

Foto näitusel.
Foto näitusel. Foto: Sille Annuk

Seepeale algas väike etendus, milles tantsijad liikusid Kaarsilla raekojapoolsest otsast Ülejõe pargi poole ning sooritasid Koidula ja Jannseni platsi juures hüppeid ning tegid muid hoogsaid ja graatsilisi tantsuliigutusi, aga ka koomuskit.

Etenduse lõpus nägi publik plakateid sõnumitega «80! Ikka edasi», «Alati koos», «Piirideta kunst», «Kvoodi alt välja» ja «Siin on minu kodu». Need tuletasid meelde Vanemuise ja Estonia teatri ette kerkinud probleemi, mis tuleneb väljastpoolt Euroopa Liitu tööle saabunud tantsijatele pikaajalise Eestis elamisloa andmise keeldumisest, sest kvoot on täis.

Näitust saab Kaarsillal vaadata 6. aprillini. Vanemuise 80. aastapäeva tähistav balletigala toimub 3. märtsil kell 19 teatri suures majas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles