Galerii ja video: Ahhaas kätles väikeste aastapäevalistega robot Oskar

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tähistamaks homset Eesti Vabariigi 101. aastapäeva, korraldas Ahhaa teaduskeskus piduliku vastuvõtu lastele. Kui suured inimesed kätlevad presidendi vastuvõtul presidendiga, siis väikesed aastapäevalised said kätt raputada Ahhaa keskuse robot Oskaril.

Lisaks viisakale tervitusele sai Oskariga ka väikest vestlust arendada, näiteks tunnistas tehisintellektiga tegelane, et talle meeldib väga, kui talle pai tehakse.

Tegevused Ahhaas jätkuvad päeva vältel kella kuueni välja. Tehakse põnevaid ja õpetlikke katseid, avatud on erinevad töötoad, esineb teadusteater ja tuletantsijad. Sisse pääseb vastuvõtule majapiletiga.

Lisaks sellele, et Ahhaa punase vaiba tseremooniaga tähistatakse Eesti Vabariigi lähenevat aastapäeva, annab tavalisest suuremaks pidulikkuseks põhjust ka see, et tänasest on teaduskeskuse näitusesaalid pärast üle kuu aja kestnud remonti uuenenult avatud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles