Linnapea EV101 peokõnes: meil on vaja ühendusi, et väärtustada inimeste aega ja elusid

Urmas Klaas

FOTO: Margus Ansu

Reedel ERMis Eesti Vabariigi 101. aastapäeva kontsertaktusel peetud kõnes rõhutas linnapea Urmas Klaas Tartu ja Tallinna vaheliste ühenduste olulisust.

Linnapea kõneles muu hulgas sellest, et Tartu on lisaks akadeemilisele tegevusele olnud läbi sajandite oluline ettevõtluslinn ning siinsed tööstuse lipulaevad on kindlalt rivis ja maailmaski kõvad tegijad. Meenutades jaanuaris toimunud sTARTUp Day ärifestivali, sõnas Klaas, et uued ettevõtmised on Tartusse alati oodatud ning et Tartu soovib rakendada kõiges nutikat, ergast ja nüüdisaegset mõtteviisi.

Linnapea rõhutas oma kõnes Tartu ja Tallinna vaheliste ühenduste olulist. «Meil on vaja ühendusi inimestele, et väärtustada inimeste aega ja elusid. Meil on vaja ühendusi, et mõte liiguks.» Nii nagu ütles Peetri kiriku õpetaja Ants Tooming, kui iseloomustas professor Kalle Kasemaad Eesti Rahvusmõtte auhinna üleandmisel: «Kui näen professor Kasemaad Tartu tänavail liikumas, siis mõtlen kohe, et mõte liigub.» «Tõepoolest, Tartus mõte liigub,» lausus linnapea. 

Rääkides käesoleva aasta väljakutsetest, viitas linnapea suvel Tartus peetavatele suurüritustele, nagu näiteks ülikooli vilistlaste kokkutulek, laulupidu ja 70 000 külalist kokku toov Metallica kontsert.

Lisaks rõhutas linnapea vajadust jätkata Maarja kiriku taastamist.

Kõne on täies pikkuses leitav siit.

Tagasi üles