Esimene korter sai sisustatud. Vaata, millised näevad välja Tartu kesklinnas kerkivad Tähepargi kodud

Tartu kesklinnas Tähe, Pargi ja Päeva tänava vahel aastakümneid tühjana seisnud ala on viimastel kuudel tundmatuseni muutunud. Uues linnakus on valmimas tosin kortermaja ning kõigile tartlastele mõeldud väike park.

Majad ehitab AS Merko Ehitus Eesti, millele kuulub seitse kinnistut ja kortermaja. Ülejäänud viis kinnistut ning tulevast maja kuuluvad kütusefirma Olerex omanike firmale Aqua Marina.

Ehituse esimeses järgus valmivad Merko Ehituse Pargi 19 ja 17, Öö 3 ja 4 ning Aqua Marina Öö 1 ning Tähe 10 ja 12 kortermajad.

Kui Päeva tänava ääres laovad ehitajad alles müüre, siis Öö 3 maja kolmandal korrusel on kolmetoaline korter juba sisustatud.

«Esimesed elanikud saavad uutesse kodudesse sisse kolida jaanipäevaks, kõik majad valmivad hiljemalt oktoobriks,» ütles Merko Ehitus Eesti Lõuna-Eesti osakonna juht Juhan Varik. «Selle aasta jõuluks on kogu kvartal välja ehitatud.»

Pikemalt saab Tähepargi kodudest ja teisteski Tartu kesklinna kerkivatest kortermajadest lugeda teisipäevase Tartu Postimehe ettevõtlusküljelt.

Tagasi üles