Video. Kandidaadid näitasid Tartu debatil tavatut üksmeelt ja võtsid üles ühise laulu

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui harilikult peetakse valimiskampaania perioodi poliitikas armutu konkurentsi ja sihiliku vastandumise ajaks, siis kolmapäeval Tartus Vanemuise kontserdimajas salvestatud valimisdebatil osalenud kandidaadid näitasid üles tavatut üksmeelt ning müristasid ligi kaks tundi väldanud jutuajamise lõpetuseks «Tartu marssi» laulda.

Kahasse Kuku raadio vanemtoimetaja Madis Ligiga debatti juhtinud Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba rääkis, et sedavõrd pidulik punktipanek ei olnud plaanitud ning see tuli korraldajatele üllatusena. «Debatt kulges minu hinnangul valimiseelsele ajale kohaselt teravas toonis ning ette tuli ka vastastikuseid torkeid ja vaidlusi. Samas olime meelega fookuse seadnud Emajõelinna arenguga haakuvatele teemadele ja nähtavasti sundis see lõpuks ka Tartu vaimu oma sõna sekka ütlema,» sõnas ta.

Seda, et ühislaulmine tuli spontaanselt ja kandidaadid ei olnud selles enne salamisi kokku leppinud, kinnitas ka Urmas Klaas, kes püüab Tartu ringkonnas hääli Reformierakonna nimekirja eesotsas.

Debatile olid kutsutud riigikogu valimistel Tartus kandideerivate erakondade täisnimekirjade esindajad Kuido Nõmm (Vabaerakond), Urmas Klaas (Reformierakond), Marko Kaasik (Eestimaa Rohelised), Heljo Pikhof (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Indrek Särg (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Kristiina Tõnnisson (Eesti 200), Aadu Must (Keskerakond) ja Mihhail Lotman (Isamaa).

Kogu debati salvestis saab raadioeetris ning Tartu Postimehe veebilehel avalikuks esmaspäeval, 25. veebruaril.

Tagasi üles