Jardini aianduskeskus tahab avariisse sattunud lehma taastada

Lehm ringristmikul 17. veebruaril ehk päev pärast avariisse sattumist. Kahjustuste tõttu ei seisa ta püsti, vaid on pooleldi kõhuli.

FOTO: Raimu Hanson

Jardini aianduskeskus kavatseb taastada pajuvitstest punutud lehma, mis sattus laupäeval Tartu-Viljandi maantee esimesel kilomeetril ringristmiku keskel avariisse. Talle sõitis otsa Volkswagen Golf. Politsei teatel oli juhti pimestanud madalalt paistnud päike.

Ringristmikult on Jardini aianduskeskusesse teed mööda paarsada meetrit. Jardini tegevjuhi Kaisa Moora sõnul on kavas lehm taastada. Kui palju selleks kulub aega ja raha, ei osanud ta ütelda. Floristide ja aednike enda kätetööst ei piisa, sest sepal tuleb kohendada avariis kahjustada saanud metallist raam.

Elusuuruses lehmast veidike suurema punutud kuju paigaldas ristmiku ohutussaarele Jardini aianduskeskus sügisel 2015. Vitsad punus kokku florist Aire Reenumägi.

«Ma tahaksin, et enne kevadet tervitaks meie Õssik seal ringi peal inimesi nagu ennegi,» ütles aednik-klienditeenindaja Signe Raudsepp. «Külarahvas, kes elab aianduskeskuse ümber, on ka küsinud, kas ikka taastate, ja on lubanud appi tulla, kui tarvis.»

Õssiku nimi valiti välja konkursil. See tuleneb Õssu külast, kus asub Jardini aianduskeskus. Miks punuti just lehm? Sest keskuse aadress on Karja tee 1, on kirjas asutuse veebilehel.

Lehmale otsa sõitnud auto kahjustas ka natuke tulbisibulaid, mida Signe Raudsepp pani sinna ringile mulda ühtekokku 3750, ja kurerehasid, mis eelmisel suvel paistsid ringristmikul nagu voolav jõgi.

Jardini lehm Õssik õige varsti pärast püstitamist ehk novembris 2015.

FOTO: Margus Ansu

Tagasi üles