Lasteaia õppeprogrammide koordinaator Evelin Peterson lisas, et ka kõige väiksemaid ootavad loodusmajas õppeprogrammid, uusimad neist lõunamaa taimede ja loomade põnev maailm, samuti mänguline teekond, mis jälgib, kui kaugelt ja kuidas jõuab toit meie lauale. Lasteaialastele pakub loodusmajakülastus alati palju rõõmu ja elevust, kuna majas leidub palju loomi ja eksootilisi taimi ning see jätab lastele sügava mulje. Nii tullakse tihti tagasi ka järgmisel korral, õhina ja rõõmuga loodusteaduste maailmaga tutvuma.
Õppeprogrammide eesmärk on tuua õpilased välja nende harjumuspärasest õpikeskkonnast koolilaua taga ning õpetada leidlike ülesannete ja aktiivse kaasamise abil keskkonda vaatlema ja ise vajalikku teavet koguma. Koolis omandatud passiivsed teadmised lähevad vahel õpilasele eneselegi ootamatult aktiivselt käiku, olgu selleks siis kalade lahkamine või mullaproovide hankimine, ning ta seostab käelise tegevuse kaudu õpikuteadmised füüsiliste nähtustega.
Aktiivõppeprogrammid peaksid näitama lastele, et loodusteadused ja uurimistöö võib olla väga põnev, ja loodetavasti andma tõuke nende edasi õppimiseks. Samuti hangitakse programmides ka igapäevaeluks vajalikke teadmisi, mida koolist ei pruugi üldse saada: näiteks jäätmekäitluse, toiduringluse ja reisimise mõjudega seotud teemadel.
Tartu loodusmaja õppeprogrammidele saab tellida vene- ja ingliskeelset juhendamist ning alati arvestatakse programmide läbiviimisel koolide erisoove.