Eesti ja Norra noored keepillimängijad annavad kontserdi Pauluse kirikus

Karijärve orkestri noored keelpillimängijad eelmisel suvel Norras.

FOTO: Erakogu

Täna kell 18 saab Tartu Pauluse kirikus kuulata Eesti ja Norra noorte muusikute kontserti «Põhjamaine viis», esinejad Karijärve keelpilliorkester ja Norra orkester Romus.

Kavas on kahe riigi heliloomingu kullafondi kuuluvad teosed, nagu Heino Elleri «Kodumaine viis» ja Edvard Griegi «Prelüüd» süidist «Holbergi aegadest».

Norra ja Eesti heliloojate teoste kõrval kõlab aga ka Holsti, Händeli ja Schuberti looming. Kontserdilaval astuvad üles mõlemad orkestrid nii ühiselt kui ka eraldi.

Karijärve keelpilliorkestri repertuaar on suuresti valitud orkestri äsjailmunud plaadilt «Kasvamine». Orkester sai alguse enam kui kümne aasta eest Elleri muusikakooli viiuliõpetaja Eveli Roosaare algatusest, mil ta asus oma kodutalus õpilastele suvekooli korraldama.

Norra noorteorkester Romus asutati 2009. aastal, et anda ühe piirkonna noortele keelpillimängijatele võimalus esitada kvaliteetset klassikalist muusikat. Kord kahe aasta jooksul võtab orkester ette reisi välismaale.

Romuse juht Milutin Petrovic on Serbija pärtolu viiuldaja, kes on juba aastaid elanud Norras ning kes on ka Romuse asutaja.

Kontserdiga «Põhjamaine viis» tähistatakse üheskoos Eesti Vabariigi 101. aastapäeva.

Tagasi üles