Tartusse ja Tartumaale leiab tee üha rohkem sise- ja välisturiste

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sibulatee üritused meelitavad alati Peipsi äärde kokku arvestatavad rahvahulgad. Nagu näiteks veebruari alguses, kui peeti Kolkjas meeleolukat talvepraasnikut ning võisteldi tõukekelkudel.
Sibulatee üritused meelitavad alati Peipsi äärde kokku arvestatavad rahvahulgad. Nagu näiteks veebruari alguses, kui peeti Kolkjas meeleolukat talvepraasnikut ning võisteldi tõukekelkudel. Foto: Margus Ansu

Kui üldiselt võttes polnud eelmine aasta Eesti turismisektorile just säravaimate killast ning võrreldes 2016. aastaga kasvas turistide arv vaid 1,3 protsenti, siis Tartul on põhjust rahul olla. Linnas käis üle 300 000 sise- ja välisturisti ning tunamullusega võrreldes kasvas nende arv 6,4 protsendi võrra.

Täpsemalt peatus Tartu majutusasutustes mullu 301 994 turisti, mida on 18 099 inimese võrra rohkem kui 2016. aastal. Seejuures olid teist aastat järjest ülekaalus siseturistid, keda ööbis Taaralinnas 27 000 inimese võrra rohkem kui välismaiseid reisiselle. Külastusedetabelis järgnesid eestlastele soomlased (39 423), lätlased (25 924) ja venelased (13 955). Kuid eriti lätlaste puhul tasub silmas pidada, et palju on ka ühepäevaturiste, kes sõidavad õhtul koju tagasi ning majutusteenust ei kasuta.

Igale maitsele

Tagasi üles