President linna- ja vallajuhtidele: maksuraha eest ajakirjanduse laadset toodet tehes tegelete te turu solkimisega

President Kersti Kaljulaid

FOTO: Mihkel Maripuu

President Kersti Kaljulaid esines kolmapäeval Tallinnas Viru hotellis peetaval traditsioonilisel valdade ja linnade mess-konverentsil. Teiste teemade seas puudutas riigipea kohalikku ajakirjandust ning manitses omavalitsuste juhte mitte solkima avaliku raha eest ajakirjandusturgu.

Kaljulaid nentis, et Eesti omavalitsuste tegevuses on tulnud ette asju, mis teevad meele kurvaks. «Endiselt on mulle arusaamatu kõik see, mis puudutab linna- ja vallalehti. Võib ju olla tore, kui piltidega paber postkasti potsatab, aga mõelge korraks ka meie kohalikele lehtedele, mis toimetavad erakapitalil. Äkki saab elanikke informeerida ka nii, et kohalik ajakirjandus ellu jääb,» arutles ta.

Presidendi hinnangul tegeletakse linna- ja vallaeelarvest ajakirjanduslaadseid tooteid välja andes turu solkimisega ja see ei tee head mitte kellelegi. «Kui tingimata on vaja oma infot ikkagi sel moel levitada, siis minu soovitus on teha seda koostöös kohalike lehtedega. Katsuge nii ellu jätta oma piirkonna ajakirjandusväljaanded,» jätkas Kaljulaid.

«Kuigi kokkuvõttes – see on ikkagi tegevus, mille vajalikkusega ma ei nõustu. Seda võib olla kena teha, aga seni, kuni meil on asju, mida peab tegema, ei ole põhjendatud piiratud ressursi kulutamine sellistele asjadele. Seni, kuni meil on veel üks omastehooldaja või puudega lapse pere, kes tunneb, et kohalik omavalitsus ei ole tema jaoks kõike teinud, ei ole minu jaoks olemas õigustust vallalehtede väljaandmisele,» võttis president oma seisukoha kokku.

Tagasi üles