K, 25.05.2022

Tartu loodusmajas meisterdatakse õidepuhkevaid kaarte

Tartu Postimees
Tartu loodusmajas meisterdatakse õidepuhkevaid kaarte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Tartu loodusmaja

Eeloleval pühapäeval kell 11–14 toimub Tartu loodusmajas teine perepäev, kus õpetatakse lastele ja täiskasvanutele keskkonnasäästliku elu nippe.

Perehommiku seekordne teema on paber. Üheskoos valmistatakse seemnepaberit ja meisterdatakse sellest kaarte ning räägitakse paberitootmise ja keskkonna suhetest.

Tehakse mitte lihtsalt paberit, vaid sellist, millest kasvavad välja lilled, kui see mulda pista. Sellisest paberist tehtud sünnipäevakaardi saab näiteks lillepotti või õue peenrasse istutada ning sealt kasvavad välja päris lilled – nii on võimalik sünnipäevalapsele isegi siis lilli saata, kui ise kohale minna ei saa.

Perehommiku õpitoas loodud seemnepaberist ja taaskasutatud materjalidest kaarte saab seejärel saata hiliseks sõbrapäevatervituseks või lihtsalt selleks, et kevadeootust rõõmsaks muuta.

Paberimeisterdamise töötoa osalustasu on kolm eurot, perepilet maksab 10 eurot.

Lisaks on võimalik vaadata loomatuba, talveaeda ning uusi põnevaid näitusi. Saalis on loodusmaja huvikooli laste loomevõistluse «Elurikkus Tartu loodusmajas» tööd ning fuajeesse pannakse parajasti üles näitust «Kakud».

Märksõnad
Tagasi üles