Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Haisukotist tudeng peletas noore toakaaslase ühiselamust
Tegemist on inimesega, kes ilmselt ei pese end, lausus tudengi toakaaslane.

Artur Kuusi illustratsioon. FOTO: Artur Kuus

Enne seda, kui 18-aastane Tartu kutsehariduskeskuse õppur Jörgen Joonas Simson ühel jaanuarikuu õhtul Tartu ülikooli Narva mnt 89 ühiselamus oma tuppa astus, ei osanud ta halvimaski fantaasias ette kujutada, et leiab oma voodist eest alkoholijoobes ning mustusest lehkava toanaabri. Purjutava toakaaslasega lõpetati üürileping, kuid väljakolimiseks tuleb talle seaduse järgi anda 30 päeva aega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mittetulundusühingu Tartu Üliõpilasküla majutusjuht Janika Hango nentis, et kahetsusväärne juhtum leidis tõesti aset. «Paraku me ei tea, millised elukombed on neil inimestel, kes soovivad ühiselamusse kolida,» rääkis ta. Hango sõnutsi kontrollitakse üksnes seda, kas kohasoovija õpib ülikoolis või mõnes teises haridusasutuses, millega on üliõpilaskülal koostööleping. Kuidagi teisiti ei saaks ega jõuaks kõigile taustakontrolli teha, sest ühiselamutest käib aastas läbi tuhandeid elanikke.

Möödunud aastast saavad ühiselamukoha taotlejad sooviavalduses märkida, kas nad on hommiku- või õhtuinimesed ja kas nad suitsetavad või mitte. «Inimese ärkvelolekuaeg on oluline elustiili küsimus, mille tõttu kipuvad tekkima väiksemad probleemid. Nüüd on toakaaslasi vahetavaid õppureid palju vähemaks jäänud,» märkis Hango. Ta tõdes, et Simsoni ja keskealise tudengi vahel tekkinud konflikt on tema ligi 20-aastase tööstaaži vältel üliõpilaskülas esimene. «Nii teravaid konflikte pole minu mäletamist mööda varem olnud,» märkis ta.

Tagasi üles
Back