Mänguasjamuuseum andis välja lasteraamatu lumekruupidest

FOTO: Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu mänguasjamuuseum tähistab sel aastal 25. sünnipäeva ning plaanib pea iga kuu oma sõpradele mõne kingi teha. Veebruarikuu kingitus on Marge Pärnitsa lasteraamat «Nässu ja lumekruubid», mille kõikidelt lehekülgedelt vaatavad vastu mänguasjamuuseumi kogudesse kuuluvad esemed. 

Fotograaf Siim Vahuri ja mänguasjamuuseumi arendusjuht Marge Pärnitsa kokku pandud fotolavastustes tegutsevad karud, jänesed ja koerad on enamasti hoidlates peidus.

«Tahtsime näidata pigem neid esemeid, mida sageli pildistamiseks piisavalt atraktiivseks ei peeta: lihtsaid plastmassist kalu, vana natuke kulunud kastekannu või veidrat trikood kandvat kummikoera,» selgitas Marge Pärnits. «Meid paelus mõte, et tegelikult võib iga laps raamatu eeskujul kodus võtta oma mängukassi või mängutraktori ja teha uhke pildi. Kõik muuseumi kogusse kuuluv pole ju ainult väga vana või erakordselt haruldane.»

Raamatus on kümme väikest lugu, mille peategelased on muuseumis elavad mängukarud Nässu ja Lillekäpp. Karud peavad aru, milline amet võiks ühele mängukarule kõige paremini sobida ning muu hulgas loevad natuke ka luuletusi. Raamat lõpuks saab selgeks, milline amet neile kõige rohkem mokkamööda on ning kas lumekruubiputru jagub märtsini. 

Lasteraamatut «Nässu ja lumekruubid» esitletakse Tartus 22. veebruaril ja Tallinnas 14. märtsil. Raamatu väljaandja on Tartu mänguasjamuuseum ning raamat on hoogu saanud ühisrahastuskeskkonna Hooandja kaudu. 

Tagasi üles