Raadil valmib aasta pärast Eesti suurim päikesepark

Estiko nõukogu esimees Neinar Seli ja Estiko Energia juhatuse liige Ain Tammvere Raadil tulevase päikesepargi asukohas.

FOTO: Laila Kaasik

Estiko Energia OÜ sõlmis 11. veebruaril Eesti Vabariigiga, keda esindas maa-amet, hoonestusõiguse lepingu Eesti suurima päikesepargi rajamiseks.

Planeeritav päikesejaam rajatakse Luunja ja Tartu vallas asuvale Padriku, Tooma, Posti, Orgi ja Padila kinnistule, mis võtavad enda alla ligi 140 hektarit. Päikesejaama võimsuseks on plaanitud 50–60 megavatti. Tegu on Eesti suurima päikesepargiga, mis alustab tööd järgmise aasta alguses. Investeeringu suurus on 40–50 miljonit.

«Praegu tegeleme tehniliste küsimuste lahendamisega. Suhtleme projekteerijatega ja otsime parimaid võimalikke lahendusi,» lausus Estiko Energia juhatuse liige Ain Tammvere. Hoonestusõiguse leping on sõlmitud 40 aastaks.

Estiko nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul on energiavaldkonda minek olnud grupi strateegiline otsus ning grupi arengukava näeb ette seda tegevust laiendada. «Oleme rohelise maailmavaatega ettevõte ning päikeseenergia kasutamine on selgelt keskkonnasäästlik tegevus,» märkis ta.

Estiko Energiale kuulub praegu 11 päikesejaama, mille koguvõimsus on 2,2 megavatti. Neist esimene rajati möödunud suvel Tasku keskuse katusele ning suurim Teguri ja Tehase tänava kvartalisse. Suurema osa toodetavast päikeseenergiast tarbib Estiko Grupp ise ära.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles