Krüptoraha varastamises süüdistatav mees astus kohtu ette

Krüptorahavarguses süüdistatav Dennis Einasto oli ka edukas pokkerimängija.

FOTO: DeepStack Open/Twitter

Eile algas Tartu maakohtus kohtuprotsess Dennis Einasto üle, keda prokuratuur süüdistab ulatuslikus krüptoraha varguses. Süüdistuse järgi teenis Einasto pettusega krüptoraha, mille väärtus küündis kolme miljoni euroni. Kohtu all on ka tema isa Madis Einasto, kes süüdistuse järgi aitas oma pojal pettusega saadud tulu oma konto kaudu sularahas välja võtta.

Mullu oktoobris kirjutas Postimees 30-aastasest pokkeriässast Einastost, kes peale eduka rahvusvahelistel pokkeriturniiridel osalemise tegeles ulatusliku krüptorahavargusega. Prokuratuuri versiooni järgi sisenes noormees varastatud kasutajakontodesse ja kandis sealt enda kontole bitcoin’e. «Süüdistuse järgi teenis Einasto sel moel tulu üle kolme miljoni euro,» ütles riigiprokurör Piret Paukš- tys oktoobri lõpus Postimehele antud usutluses. Enamiku ebaseaduslikul teel saadu krüptoraha mängis ta aga pokkeriturniiridel maha.

Kuna mängus on krüptoraha, on tegelikku kriminaaltulu keeruline arvutada. «Arvutus seisneb selles, et süüdistatava tegelik sissetulek on üle kolme miljoni euro suurem kui tema ametlik sissetulek. Krüptoraha väärtuse kõikumine mõjutab arvutust sedavõrd, et arvestatud on krüptovaluuta väärtust kuritegude ajal.» Näiteks bitcoin’i kursi kõrgajal oleks varastatud vara väärtus ulatunud 30 miljoni euroni.

Eilsel avaistungil kumbki Einasto end süüdi ei tunnistanud, istungid süüasja arutamisel jätkuvad Tartu maakohtus järgmisel nädalal. Istungiajad on praegu kavandatud lisaks veebruarile ka märtsi-, aprilli-, mai- ja juunikuusse. Krüptorahavarguses süüdistatav Einasto viibib eelmisest kevadest vahi all. TPM

Tagasi üles