Reola BMXi sisehallis peeti esimesed võistlused

FOTO: Erakogu.

Läinud nädalavahetusel toimusid Tartu BMX Racing Indoor hallis Reolas esimesed BMX krossi võistlused. Huvi võistluste vastu oli suur ning kokku osales sõitjaid kaheksast Eesti ja Läti BMX klubist.

Võistluste formaadiks oli ajasõit, mis tähendas, et iga osaleja sõitis rajal aja peale ühe ringi. Kirja läks kahest katsest parim aeg ning nende põhjal koostati paremusjärjestus.

Esikohad tulid jäid Eesti sõitjatele. Kuni 6-aastaste vanuseklassis võitis Sixten Kals (SK Velo) ajaga 22,645 sekundit.

B7-8 vanuseklassis pani seekord võistlused kinni hoopiski tüdruk Paula Palmiste (SK Velo) ajaga 18,254.

Vanusegrupis B9-10 oli kiireim Ruudi Lumiste (TÜ ASK) ajaga 16,820, B11-12 Oskar Lehto (TÜASK) ajaga 16,085, B13 ja vanemate hulgas Rasmus Kiss (TÜ ASK) ajaga 15,658.

Kuni 12-aastaste tüdrukute hulgas võitis Loviisa Ly Puri (SK Velo) ajaga 19,436 ja üle 13-aastaste tüdrukute hulgas Anni Annama (RTR) ajaga 17,253.

Lisaks sellele toimus ka hüppevõistlus, kus sõitjad pidid ületama takistuse, mis pärast iga ringi kõrgemale tõsteti. Võistlust alustati 10 cm kõrguselt ning igal osalejal oli kaks katset. Kui kahe katsega ei õnnestunud takistust ületada ilma seda maha ajamata, langes sõitja võistluselt välja.

Selle võistluse finaal Tõnis Mugra (SK Velo) ja Kristers Apelsi (BMX Riga) vahel kujunes väga põnevaks. Pärast pikka heitlust võitis Kristers Apels, kes ületas ka 70 cm kõrguse takistuse.

Tagasi üles