Tartu linnakirjanikud osalevad riistvarahäkatonil

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
2019. aasta linnakirjanik Vahur Afanasjev
2019. aasta linnakirjanik Vahur Afanasjev Foto: Sille Annuk

8.–10. veebruarini toimub Tartu ülikooli Physicumis Garage48 riistvara arendusnädalavahetus. Tänavu on idufirmade loomist õhutava ürituse korraldajad rõhutanud kunstide rolli, andes üritusele nimeks Garage48 Arts & Hardware.

Esimest korda eesti kirjanduse ja idufirmaliikumise ajaloos osaleb üritusel võistkond, mille lõviosa moodustavad kirjanikud. “Eesmärk on neil lihtne: tuua kokku kirjandus, kunst ja tehnoloogia ning luua 48 tunniga raamat, mis pakub lugejale võimendatud raamatuelamuse,” märkis Tartu linnakirjanik Vahur Afanasjev, kelle idee oli võistlusel osaleda.

Kirjanikest osalevad lisaks Vahur Afanasjevile esimene Tartu linnakirjanik Kristiina Ehin, prosaist ja luuletaja Jüri Kolk, noortekirjandusega tuntust kogunud Mare Sabolotny, samuti kirjandusürituste korraldaja Kerstin Vestel. Laur Joost ja Karl Kaisel loovad meeskonnas elektroonilise tabloo, mille sarnased võiksid tulevikus asuda linnaruumis.

Sven Sapelson ja Kaiko Kivi asetavad tekstid interaktiivsele Tartu kaardile ning Katrin Selbak tegeleb projekti digitaalse nähtavuse tagamisega. Võistkonda on kaasatud tõlkija ja läti keele õppejõud Ilze Talberg, kes tõlgib osa tekstidest läti keelde.

Häkatonil osaleva kirjandusprojekti tulemuseks on interaktiivne lühijuttude kogumik “Unenäolise Tartu teejuht”, mille täieks nautimiseks peab kogema kõiki esitlusvorme: lugude sisu, asukohta kaardil ja seda paika, kus lugu toimub.

“Kristiina, Kerstini, Mare, Jüri ja minu kirjutatud lood on vähemalt esialgu kättesaadavad ainult eesti ja läti keeles. Sellega teeme väikese ninanipsu idufirma- ja tehnoloogiamaailmas levinud ingliskeelsusele ning tuletame meelde, et 2019. aasta on ametlikult eesti keele aastaks kuulutatud,” selgitas Afanasjev.

Projekti domeeninime dreamyourtartu.com valisid kirjanikud siiski ingliskeelse, et seda oleks mugav jagada Tartu külalistele. "Kuna Tartust saab loodetavasti 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn, on siia oodata palju kultuurihuvilist rahvast, kellel on kindlasti põnev “Unenäolise Tartu teejuhiga” Tartus ja Tartumaal seigelda,” arvas Afanasjev.

Tagasi üles