Legendaarsest Žalgirise korvpalliklubist avati näitus

Näitusel on väljas nii Kaunase Žalgirise võidukarikad kui ka eri mängijate särgid.

FOTO: Eesti spordi- ja olümpiamuuseum

Selle nädala lõpus avati Tartus Eesti spordi- ja olümpiamuuseumis näitus legendaarsest Kaunase Žalgirise korvpallimeeskonnast. Oma silmaga on võimalik näha klubi võidetud karikaid, mängusärke ning paljusid teisi märgilisi esemeid.

Muu hulgas on eksponeeritud nii 1999. aasta korvpalli euroliiga võidukarikas, 1998. aasta Saporta karikas, 1986. aasta kontinentidevahelise klubide karikaturniiri võiduauhind (William Jones Cup) kui ka tuntud mängumeeste Arvydas Sabonise, Sergejus Jovaiša ja Modestas Paulauskase mängusärgid.

Kaunase Žalgirise klubi, Leedu spordimuuseumi, erakollektsionääride ning Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi koostöös valminud näituse sisu on kokku pandud just Eesti publiku huvist lähtuvalt, nimelt annab Žalgirise ajaloo kõrval ülevaate ka klubi seostest Eestiga.

Žalgiris on Baltimaade edukaim korvpalliklubi, mille ajalugu ilmestavad muu hulgas euroliiga, Intercontinetal Cupi ja Saporta karikasarja võidud, viis NSV Liidu meistri tiitlit, viis võitu Balti liigas ning 31 Leedu meistri tiitlit. Näitus jääb avatuks 26. maini.

Tagasi üles