Mustvee vald otsib uut juhti

Õhtune Mustvee

FOTO: Jassu Hertsmann

Eile ilmus töötukassa lehele töökuulutus, milles otsitakse uut Mustvee vallavanemat. Senisele vallavanemale Jüri Morozovile esitati umbusaldusavaldus ja ta hääletati ametist maha 31. jaanuaril.

Uuelt vallavanemalt nõutakse vähemalt aastast töökogemust, kõrgharidust, vene keele oskust kõnes B2, kirjas B1 ja eesti keele oskust C1 tasemel. Kasuks tuleb kohalike olude tundmine, Euroopa Liidu ja teistest fondidest vahendite taotlemise kogemus ning majandus-, õigus- või avaliku halduse alane haridus.

«Kindlasti on see raske töö. Uus Mustvee vallavanem peab julgema teha raskeid otsuseid, kuid samas oskama tööle panna ka meeskonda,» kommenteeris töökuulutust Mustvee vallavolikogu esimees Aivar Saarela.

Küsimusele, kas eelistatud on kohalikule Mustvee kogukonnale tuttav kandidaat või väljastpoolt tulija, vastas Saarela: «Kõik kandideerivad võrdselt. Tulemus selgub konkreetse kandidaadiga vesteldes.»

Mustvee linn ühines Avinurme, Kasepää, Lohusuu ja Saare valdadega 2017. aastal. Moodustus Mustvee vald, mille esimene vallavanem oli Jüri Morozov, kellele heideti ette kohalike huvide tagaplaanile jätmist ja isepäisust valla küsimuste üle otsustamisel. Varasematel aastatel Mustvee linnapeadeks olnud Gennadi Kulkovi ja Pavel Kostromini on mõlemat kriminaalkorras karistatud.

«Minu arvamus on see, et tuleb valida selline inimene, kes on ajanud oma asju ausalt. Kriminaalne karistus, isegi kui ta on selle ära kandnud, on kandidaadile kindlasti miinuseks,» ütles Saarela.    

Tagasi üles