Galerii: haridusmess Intellektika koondas noored Tartusse

Täna kell 9 kogunesid noored üle Eesti, et osa võtta haridus- ja karjäärimessist Intellektika. 

Tänavu võtab messist osa 65 eksponenti, kelle seas on kutse- ja kõrgkoolid, noorteorganisatsioonid, karjäärinõustajad, huvitegevusi tutvustavad ettevõtted ja organisatsioonid ning tööandjad. Näiteks tutvustasid Sisekaitseakadeemia telgis oma tegevust maksu- ja tolliametnikud. 

«Õppimine ei toimu ainult koolikeskkonnas, nii oleme ka Intellektika tegevused sidunud haridusprogrammi ning praktiliste oskustega,» rääkis programmijuht Teno Kikkul.

Ta lisas, et Intellektika külastamine võimaldab luua tavapärasest erineva koolipäeva, seepärast tasub kindlasti tulla terve klassiga. Programm on üles ehitatud selliselt, et tegevused leiavad aset nii stendidel kui laval. Töötubasid viiakse päeva jooksul läbi üle 50, lisaks toimub tervet messi hõlmav programm kahel laval.

Kuivõrd möödunud aasta Intellektikal ellu kutsutud Rakett 69 teemaline gravitatsiooniautode võistlus osutus populaarseks, saab ka sel korral end gravitatsioonisõiduki ehitamises proovile panna. Samuti võõrustab Intellektika noorte luulevõistlust Luuleprõmm 2019, kus noored autorid üle Eesti esitavad oma loomingut. Läbi praktiliste tegevuste tekib parem arusaam enda oskustest ning kahtlemata annavad need ka erialadest põhjalikuma ülevaate, arvas korraldaja. Samuti kutsus ta külastajaid üles messiprogrammist aktiivselt osa võtma.

Intellektika lavaprogramm saab alguse Joosep Matjuse loodusfilmi «Tuulte tahutud maa» ühisvaatamisega ning lõpeb foorumiga, kus Eesti haridusmaastiku ja tööturu tuleviku teemal arutlevad haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Eesti õpilasesinduste liidu juhatuse aseesimees Joosep Kään ning Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli. Vestluse eesmärk on välja tuua noorte soovid töökohtadele, tööandjate vajadused ning hariduspoliitika. Diskussiooni juhib Tartu Postimehe ajakirjanik Greete Palgi. Lisaks kõneletakse messi lavadel eduka õpilasfirma loomisest, finantsilisest iseseisvusest, välismaal õppimisest ja eksimuste lahendamisest. Semiootik Mihhail Lotman vestleb ülikoolide rollist Euroopa kultuuris.

Intellektika kestab kuni kella 17ni. 

Tagasi üles