Turu tänavale tuleb veel üks foor

Suure liiklusega Turu tänava ja Ropka tee ristmikule tulevad ümberehtuse käigus bussipeatused ja foorid.

FOTO: Margus Ansu

Tartu bussiliinivõrgu uuendamine toob kaasa muutusi ka liikluskorralduses, näiteks Ropka tööstusrajoonis ehitatakse ümber Turu ja Ropka tee ristmik, kuhu jalakäijate ohutuse tagamiseks ja autojuhtide närvide säästmiseks paigaldatakse foor.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Turu ja Ropka tee ristmik on tükk aega remonti oodanud,» ütles Tartu linnavalitsuse teedeteenistuse juhataja Urmas Mets. «Nüüd on see töö bussiliinivõrgu põhjaliku muutumise pärast eriti aktuaalne.»

Bussiliinivõrgu uuendamine näeb ette bussipeatusi ka kõnealuse ristmiku piirkonnas, praegu seal ühtegi peatust pole. «Et jalakäijad saaksid tulevikus turvaliselt üle suure liiklusega Turu tänava ning et autojuhtidel oleks seal parem vasakpööret sooritada, ongi vaja ristmik ümber ehitada,» selgitas Urmas Mets.

Pealegi tiheneb liiklus sel ristmikul veelgi, sest arendaja peaks sel aastal välja ehitama Ropka tööstuspargis paralleelselt Turu tänavaga kulgeva Tööstuse tänava lõpuosa. Vangla naabrusest algav Tööstuse tänav lõpeb Ropka tee vastas Turu tänava ääres.

Nii ongi linnavalitsus välja kuulutanud riigihanke Turu tänava ja Ropka tee ristmiku ümberehituse ja laiendamise projekti tegija leidmiseks. Kogu projekteeritavale tee-ehituslikule alale on tarvis koostada sõidutee, sealhulgas lisapöörderadade, jalgteede, bussipeatuste ning liikluskorralduse rekonstrueerimise ja laiendamise projekt koos eriosadega.

Tagasi üles