Maaülikoolis maastikuarhitektiks õppinud iraaklane: loodus on eestlaste DNAs

27-aastane Ibrahim Jamal Kadhum Al-Taie on sündinud ja kasvanud Iraagis, aga sinna pole tal plaanis tagasi minna. Ta naudib Eesti ilma ning plaanib maastikuarhitektina hakata Tartus leiba teenima.  FOTO: Margus Ansu

Iraagi pealinnas Bagdadis sündinud ja kasvanud Ibrahim Jamal Kadhum Al-Taie elas 10 kuud Eestis. Pärast seda läks ta Euroopat mööda reisima, kuid naasis pärast maailmaavastamist Tartusse. Ikka selleks, et tarkust taga nõuda. Ibrahim Al-Taie asus õppima Eesti maaülikooli maastikuarhitektuuri ingliskeelsele õppekavale. Jaanuari keskel kaitses ta magistritöö.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Küsimusele, kas kesklinnas tuleks puud maha võtta ja nende asemele ehitada hooned, vastas ta eitavalt. «Ma ei usu, et ükski põline tartlane seda sooviks, loodus on eestlaste DNAs,» märkis Ibrahim Al-Taie. Park on hea nii eakatele, lapsevanematele kui ka kontoritöötajatele, kes soovivad kinnisest ruumist värske õhu kätte põgeneda. «Lapse viimine õue on ju nende tervisele kasulik. Ehk tuleks parkide osakaalu linnas hoopis suurendada?» arvas ta.

Tagasi üles
Back