Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Vähiarst Hele Everaus: ei tohi kergema vastupanu teed minna. Arst peab ravima, mitte tapma

Hele Everaus on arstitööd teinud alates 1977. aastast.  FOTO: Margus Ansu

Tartu ülikooli hematoloogia-onkoloogia professor Hele Ever­aus on pika ja särava karjääri jooksul andnud Eesti meditsiini arengusse mõõtmatu panuse. 1993. aastal tegi professor Hele Everaus esimese vereloome tüvirakkude ehk luuüdi siirdamise Eestis. Seda polnud toona tehtud kogu Baltikumis. Ta alustas nullist. Ja ta on selle üle uhke. Kuid see pole sugugi kõik.

Tema raske pilk on näinud paljut. Ometi õhkub temast rahu. Lootust. Teadmist, et kõik saab korda. Ta on selline arst, kelleks ta lootis saada.

Tellijale Tellijale

Doktor Hele Everaus, olete jätnud oma jälje väga paljude inimeste eludesse. Üks neist on teleajakirjanik Vahur Kersna. Viis aastat tagasi ilmus raamat tema võitlusest vähiga. Esimene lause selles raamatus sisaldab teie nime. Kas mäletate, kuidas see lause kõlas?

Ei mäleta.

See kõlas nõnda: «Mida kõike ma dr Everausi käest ei küsi, enamasti tean vastust juba ette. «See kõik on individuaalne,» tavatseb ta öelda.»

Nii ongi. Teie moodi olete ainult teie ja minu moodi olen ainult mina, nii väljast, seest kui ka kogu see kooslus, mis selle ümber jääb.

Tagasi üles
Back