Tartu gümnasist proovib mänguga Ajujahil läbi lüüa

Matemaatikaõpetaja Pirgit Palm ja gümnasist Timo Timmi soovivad mänguliselt arendada noorte peastarvutamise oskust. Sille Annuk

FOTO: Sille Annuk

Aprillis algab taas idufirmade võistlus Ajujaht, kus paneb end võistluse kodulehe andmetel 30 parima seas proovile ka neli Tartu ettevõtet. Võistlustules on veel üks pooleldi Tartu meeskond, mille kaks liiget on pärit Emajõelinnast.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tartu Jaan Poska gümnaasiumi 12. klassi õpilane Timo Timmi on haridusliku rakenduse 99math üks asutaja ja tootejuht. Tegu on peastarvutamise mänguga, kus õpilased saavad pooleminutilistes voorudes võistelda liitmises, lahutamises, korrutamises ja jagamises. Õpilased saavad arvuti või nutiseadme vahendusel võistelda korraga. Võimalik on mängida ka korraga eri riikides, kuna mänguga liitumise koodi saab jagada.

«Iga kuu kasutab rakendust ligi 25 000 inimest,» ütles Timmi. Mäng on praegu saadaval eesti ja inglise, aga ka hollandi keeles, kuna Hollandis kasutatakse nutilahendusi klassiruumis väga agaralt. Seal pole küll mäng veel menukaks muutunud. Ligi 70 protsenti 99mathi kasutajatest on eestlased, ülejäänud 30 protsenti on ameeriklased. «Me plaanimegi USA turul laieneda, kuid võtame seda rahulikult. Reklaamimine on päris kallis,» märkis Timmi. Seni on nad rakendust tutvustanud Facebooki õpetajate gruppides.

Tagasi üles