TÜ kliinikumi vastsündinud said heategevuskampaania toel vajalikud aparaadid

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vasakult Lastefondi esindajad Kadri Org ja Küllike Hein, Selveri esindajad Siret Kupper ja Andra Mõttus ning naistekliiniku vanemämmaemand Aira Aleksejeva, ülemämmaemand Pille Teesalu ja neonatoloogia osakonna vanemõde Jana Retpap.
Vasakult Lastefondi esindajad Kadri Org ja Küllike Hein, Selveri esindajad Siret Kupper ja Andra Mõttus ning naistekliiniku vanemämmaemand Aira Aleksejeva, ülemämmaemand Pille Teesalu ja neonatoloogia osakonna vanemõde Jana Retpap. Foto: TÜ Kliinikumi Lastefond

29. jaanuaril andsid Selver ja TÜ Kliinikumi Lastefond naistekliiniku sünnitusosakonnale ja lastekliiniku neonatoloogia osakonnale sümboolselt üle heategevuskampaania «Koos on kergem» raames kogunenud annetussumma, mille eest soetatakse vastsündinutele vajalikud aparaadid.

«Tartu elanikud olid väga lahked annetajad. Seitsme Tartu kaupluse peale kogusime Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi toetuseks 14 150 eurot. Täname kliente, Selveri töötajaid ja meie koostööpartnereid koostöö ja panuse eest,» ütles AS Selveri juhatuse liige Kristi Lomp. 

Tartumaa Selverites kogunenud annetussumma eest soetatakse TÜ kliinikumi naistekliiniku sünnitusosakonda kaks vastsündinu soojendusmadratsit ning vastsündinu kõrgenenud bilirubiini taseme raviks vajaliku fototeraapialambi. Lisaks saab kogunenud annetuste toel ühe fototeraapialambi ka TÜ kliinikumi lastekliiniku neonatoloogia osakond.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein ütles, et ka tänavu kogunes Selveri, koostööpartnerite ja klientide abiga kokku märkimisväärne summa. «Juba 16. aastat järjest toimunud Selveri «Koos on kergem» kampaania on kõige pikem järjepidevalt toimunud heategevuslik koostööprojekt,» sõnas ta. «Selliseid projekte ei ole palju, mis on nii laiaulatuslikud ja järjepidevad ning mis annavad äärmiselt tänuväärse annetussummaga kindlustunde kohalikele lastehaiglatele seadmete ja vahendite soetamisel, millele eelarvest vahendeid ei jätku.»

«Koos on kergem» heategevusprojekt toimus perioodil 6. novembrist kuni 2. jaanuarini. Kliendid said head teha iga ostuga, kampaaniašokolaadide ja -helkurite ostuga ning annetuskasti raha jätmisega. Olulise panuse andsid ka kampaaniapartnerid Mesikäpa, Tartu Milli, Luxuse ja Sensodyne’i toodete müügi pealt. Kokku toetatakse kampaania käigus 16 haigla lasteosakonda üle Eesti.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palutakse kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles