Saavutustest tähtsam ongi tihti see, kuidas inimene enda valikuid põhjendab – ka suur teadlane või firmajuht võib enda kõige tähtsamaks saavutuseks pidada hoopis raske terviseprobleemi seljatamist või laste üleskasvatamist.
Lakooniline CV või iseenda suust tulev kiidulaul oma imeliste loomuomaduste kohta ei pruugi olla informatiivne – need ei anna teadmisi selle kohta, kui edukas päriselt on oldud ja kas uus amet võeti vastu põhjusel, et vana jaoks oldi liiga andekas, või hoopis seepärast, et mindi kõigiga tülli.
Kui meile hakkab vastu mõte, et riigikokku kipub parema palga peale keegi, kes muus sfääris pole hakkama saanud ja loodab seal kerget nupulevajutaja elu, siis ole eriti paranoiline tööandja ja vaata oma piirkonna kandidaate: mis on nende muud tegemised, kas neil mingi amet ikka on?
Kui tegemist on juba kogenud poliitikuga, siis vaatame ja küsime, mida on ta varasematel riigikoguaastatel ära teinud. Kas ta oskab välja tuua enda panust, aga tähele panna ka teiste olulist rolli? Isegi kui mõne erakonna lubadused meile kangesti meeldivad, aga teame, et varem on lubatud ligikaudu sama asja ja paljuski on tegu ka samade inimestega, on meil raske olla kindel, et nüüd läheb paremini.
Riigikokku kandideerija internetikäitumine on meile kui tööandjatele samuti väga väärtuslik infoallikas. Oskab ta valimiste eel end võrgus ülal pidada nii, nagu teaks ta, kellele ja kuidas meeldida, või on lihtsalt kogu aeg online ja mõtleb, et see ongi moodne valimiskampaania?