N, 2.02.2023

Ropka tööstuspargis jätkub maa müük

Vilja Kohler
, reporter
Ropka tööstuspargis jätkub maa müük
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu linn rajab Ropka tööstuparki Inseneri tänava (esiplaanil) ja paneb oksjonile pagaritööstusest (punane hoone) sel pildil vasakule jääva Inseneri 1 kinnistu.
Tartu linn rajab Ropka tööstuparki Inseneri tänava (esiplaanil) ja paneb oksjonile pagaritööstusest (punane hoone) sel pildil vasakule jääva Inseneri 1 kinnistu. Foto: Margus Ansu

Tartu linnavalitsus otsustas eilsel istungil panna enampakkumisele linnale kuuluvas Ropka tööstuspargis Tehnika tänaval mullu valminud pagaritööstuse Pagarini taga asuva Inseneri 1 kinnistu.

«Paneme Ropka tööstuspargis kinnistuid ükshaaval oksjonile, nii nagu huvi sealse maa vastu on,» ütles Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven. «Maakuulajaid on ikka olnud, aga nad kipuvad ära kaduma.»

Ligi 7300-ruutmeetrine Inseneri 1 kinnistu läheb oksjonikeskkonnas Osta.ee enampakkumisele alghinnaga 220 000 eurot.

Kinnistu hoonestamise tähtaeg on kolm aastat müügilepingu sõlmimise päevast arvates, hoonestamise kohustus loetakse nõuetekohaselt täidetuks, kui on väljastatud ehitise kasutusluba.

Inseneri 1 enampakkumine on seotud Inseneri tänava rajamisega. Urmas Ahven selgitas, et linnavalitsus on lepinguga seadnud Inseneri 1 kõrval asuvale 25 000-ruutmeetrisele Inseneri 4 kinnistule hoonestusõiguse, sinna tahab 2021. aastaks suure tootmishoone rajada metalliettevõte OÜ Torm Metall.

«Seoses sellega tuleb linnal välja ehitada Inseneri tänav ja vajalikud kommunikatsioonid,» sõnas juhataja Urmas Ahven. «Et linn teeb sinna tänava, otsustatigi ka naabruses olev kinnistu müüki panna.»

Rohkem maad linnavalitsus Ropka tööstuspargis lähiajal müüa ei kavatse. «Kui on huvilisi, võib edaspidi Inseneri tänava ääres veel paar-kolm kinnistut ära müüa,» lisas Urmas Ahven.

Kümmekonna aastaga on Tartu linn ligi 35-hektarises Ropka tööstuspargis ettevõtetele müünud 15 krunti. Nüüd on käsil tööstuspargi jõepoolse ala täitmine. Mullu lasi linn oma kulul ehitada tööstuspargis Kaupmehe tänava pikemaks, et tagada juurdepääs jõeäärsete kruntide juurde.

2005. aastal kehtestatud detailplaneeringu järgi on Ropka tööstusparki kavas rajada 45 uut tootmis- või ärimaa krunti, mille suurused jäävad vahemikku 1625 – 20 433 ruutmeetrit.

Märksõnad
Tagasi üles