Kutseõppuritel pole vaja oma teenuseid reklaamida, nõudlus ületab pakkumise

Tartu kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Siiri Kütt (mõõdulindiga) ning kergete rõivaste rätsepaks õppivad Hedvig Pungar (esiplaanil), Eleri Savioja (vasakul) ja Grete Aust tegid läinud nädalal rahvatantsurühmale teenustööna veste. Sama rühma seelikud valmisid juba mullu.

FOTO: Sille Annuk

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Näiteks õmblustööd õppivatel noortel, kes läinud nädalal kutseõpetaja Siiri Kütiga väikesele rahvatantsurühmale veste tegid, oleks uute rõivaste tellijaid tublisti rohkem. «Sel päeval, kui õmblejatel praktika algab, on meil juba varahommikul õppeklassi ukse taga pikk saba, hiljem tulijatele peame kahjuks ära ütlema,» sõnas Tartu kutsehariduskeskuse iluteenuste ja tekstiiliosakonna juhataja Liivi Lõhmussaar.

Kutsehariduskeskus on õpilaste teenuseid pakkunud kooli loomisest saadik. Paljud tartlased teavad Struve tänaval aastakümneid tegutsevat kooli juuksurisalongi, kus järjekord on pea nädal pikk. Tulevased juuksurid töötavad äripäeviti ka Kopli tänava õppehoones, seal saavad mehed, naised ja lapsed välimuse värskendamiseks kiiremini löögile.

Paar viimast aastat on õpilased Kopli tänaval osutanud ka iluteenuseid ning näohoolduse, maniküüri, pediküüri või massaaži soovijatest puudust pole.

Kõige menukamad ongi juuksuri- ja iluteenused ning autoremonditööd. Kuid ka kooli toidukohtadel on tekkinud oma püsikunded tartlased on üles leidnud Kopli tänava õppehoone keldris töötava pesumaja ning kaugema kandi rahvas kooli hotelli.

Kooli õppurite pakutavate teenuste käive on aastas laias laastus 300 000 eurot.

Tagasi üles