Riigikokku pürgijad Jõgeva- ja Tartumaal ning Tartu linnas

Kes riigipiruka juurde pääsevad, otsustavad valijad 3. märtsil.

FOTO: Sille Annuk

Eelolevatel riigikogu valimistel jagatakse Tartu linnas ehk valimisringkonnas number 10 kaheksa mandaati ning Jõgeva- ja Tartumaal ehk valimisringkonnas number 9 seitse mandaati.

Kandidaatide esitamise aeg vabariigi valimiskomisjonile lõppes eelmisel neljapäeval ning täna on see päev, mil komisjon peab pärast nimekirjade kontrollimist tegema lõpliku registreerimisotsuse, seega ei tarvitse kõik siin loetletud kandideerima jääda ja kandidaadi numbrit saada.

Nii Tartus kui ka Jõgeva- ja Tartumaal asub riigikokku pürgima üheksa erakonda, Tartus on ainsa üksikkandidaadina end üles seadnud Meelis Kaldalu.

SELGUS SAABUB LÄHIPÄEVIL

  • Siin on vabariigi valimiskomisjonile esitatud kandidaadid. Nende registreerimise otsust ei ole valimiskomisjon veel teinud.
  • Kandidaatide elukutse või eluala on nimekirjas antud nii, nagu erakonnad selle valimiskomisjonile esitasid, kuid on keeleliselt toimetatud ja ühtlustatud. EKRE ei saatnud nelja päeva jooksul nimekirja, nende puhul on elukutsed ja tegevusalad lisatud avalikele allikatele, sh erakonna kodulehele tuginedes.
  • Ühendatud Vasakpartei esitas Tartu- ja Jõgevamaal kaks nimekirja.
  • Üksikkandidaat Meelis Kaldalu pole enda tegevusala märkinud ka vabariigi valimiskomisjonile, kuid on lisanud viite Vikipeediale.

TARTU LINN

Eesti 200

  1. Margus Tsahkna, riigikogu liige
  2. Kristiina Tõnnisson, kõrgharidusjuht, riigiteaduste doktor
  3. Tanel Tein, ettevõtja, endine korvpallur
  4. Pille Tsopp-Pagan, naiste tugi- ja teabekeskuse tegevjuht, Euroopa Naised Vägivalla Vastu (WAVE Europe) president
  5. Jüri-Ott Salm, Tartu volikogu liige, nõukoja liige ja madrus Emajõe lodjaseltsis, Eestimaa looduse fondi projektijuht
  6. Kadri Haller-Kikkatalo, arst, meditsiiniteadlane, tervishoiuspetsialist, puuetega laste eest seisja
  7. Ismail Mirzojev, õpetaja, tudengite esindaja
  8. Karin Jõks, huvijuht
  9. Jaak Laineste, start-up-ettevõtja, geoinformaatik
  10. Kirill Avdeljev, ettevõtja, Tartu ülikooli riigiteaduste tudeng
Eestimaa Rohelised
  1. Marko Kaasik, TÜ füüsikainstituudi vanemteadur
  2. Rea Sepping, ettevõtja, maastikuarhitekt
  3. Elmer Joandi, Fcst24.com arendaja
  4. Jüri Ginter, pensionär
  5. Inga Ploomipuu, Tartu tervishoiukõrgkooli õppejõud-lektor
  6. Jaan Olari, arst-psühhiaater-psühhoterapeut
  7. Raul Kübarsepp, OÜ ​Cybersmithy tegevjuht
  8. Ruth Tammeorg, Tartu ülikooli ametiühingu esimees
  9. Helle Kaasik, Tartu ülikooli teadur
  10. Merily Vakker, OÜ​ Interzon kvaliteedijuht
EKRE
  1. Jaak Valge, ajaloolane
  2. Ruuben Kaalep, Tartu volikogu liige, noorteliikumise Sinine Äratus esimees
  3. Indrek Särg, Tartu volikogu EKRE fraktsiooni esimees, õppejõud, laevajuht, Eesti merekooli Tartu filiaali juhataja
  4. Indrek Hirv, kirjanik
  5. Mareh Kalda, haldusjuht, ärijuht
  6. Indrek Kalda, Tartu volikogu liige, muusik ja õpetaja
  7. Aare Tamm, OÜ Aabium juhatuse liige
  8. Ain Ehari, Catweesi hoolduskeskuse meister
  9. Merike Lumi, ettevõtja
  10. Heiki Vilep, Tartu volikogu liige, kirjanik
Elurikkuse erakond
  1. Ahto Kaasik, põliskultuuri hoidja
  2. Mart Jüssi, merebioloog, vanemteadur
Isamaa
  1. Tõnis Lukas, Tartu kutsehariduskeskuse direktor, endine haridusminister
  2. Lauri Vahtre, ajaloolane
  3. Mihhail Lotman, Tartu volikogu liige, professor, semiootik
  4. Eva-Liisa Luhamets, humanitaar­abitöö spetsialist
  5. Anneli Kannus, Eesti õdede liidu president
  6. Priit Humal, ARB juhatuse liige
  7. Jaan Vaiksaar, sõudmistreener
  8. Friedrich Kaasik, Tartu ülikooli tehnoloogiasiirde ekspert
  9. Tarvo Siilaberg, Tartu volikogu liige, Tartu luterliku Peetri kooli direktor
  10. Kaspar Kokk, ettevõtja
Keskerakond
  1. Aadu Must, riigikogu kultuurikomisjoni esimees, Tartu volikogu esimees, Tartu ülikooli professor
  2. Jaan Toots, Eesti kaubandus-tööstuskoja juhatuse liige
  3. Monica Rand, Tartu abilinnapea
  4. Vladimir Šokman, Tartu volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees, sotsiaalkomisjoni esimees
  5. Marina Riisalu, Tartu volikogu liige, jurist
  6. Viktor Trasberg, Tartu ülikooli majandusdotsent
  7. Jelena Frunze, Tartu volikogu liige, lasteaia Kelluke majandusjuhataja
  8. Nikolai Põdramägi, Tartu volikogu kultuurikomisjoni esimees, arst-õppejõud
  9. Irina Panova, Tartu volikogu liige, Aleksandr Puškini kooli hoolekogu esimees, raamatupidaja
  10. Madis Lepajõe, Tartu abilinnapea
Reformierakond
  1. Urmas Klaas, Tartu linnapea
  2. Margit Sutrop, Tartu ülikooli professor, humanitaarteaduste valdkonna dekaan
  3. Ants Laaneots, riigikogu liige, Tartu volikogu liige, erukindral
  4. Urmas Siigur, meditsiinidoktor
  5. Signe Kivi, Tartu kunstimuuseumi direktor
  6. Hele Everaus, Tartu volikogu liige, arst ja arstiteadlane, Tartu ülikooli emeriitprofessor
  7. Raimond Tamm, Tartu abilinnapea
  8. Airis Meier, Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsiooni nõunik, Reformierakonna välissekretär
  9. Reno Laidre, Tartu abilinnapea
  10. Andrus Punt, Tartu volikogu liige
SDE
  1. Heljo Pikhof, riigikogu ja Tartu volikogu liige, SDE aseesimees, jurist
  2. Toomas Jürgenstein, riigikogu liige, õpetaja
  3. Gea Kangilaski, Tartu volikogu SDE fraktsiooni esimees, Eesti seksuaaltervise liidu projektijuht
  4. Meelis Luht, Tartu ülikooli kantsler
  5. Lemmit Kaplinski, Tartu volikogu liige, trükimuuseumi direktor
  6. Ott Maidre, Tartu volikogu liige, õpetaja
  7. Asko Tamme, Tartu volikogu liige, Tartu linnaraamatukogu direktor
  8. Ants Johanson, muusikateadlane, pärimusmuusik
  9. Tõnu Ints, Johannes Mihkelsoni keskuse juhataja
  10. Marju Lauristin, Tartu volikogu liige, Tartu ülikooli emeriitprofessor
Vabaerakond
  1. Kuido Nõmm, TÜ kliinikumi erakorralise meditsiini arst-õppejõud, kõrgema sõjakooli arst-lektor
  2. Vahur Kollom, erakonna tegevjuht, väikeettevõtja
  3. Heiki Lill, Eesti maaülikooli tehno­troonika õppekava juht, doktorant, Eesti ametiühingute keskliidu lõuna osakonna juhataja, OÜ Koduinsener juht
  4. Kaido Kallavus, OÜ Kolmeraudne konstruktor-tehnoloog
  5. Laili Jõgiaas, Tartu linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogu juhataja, Tartu I muusikakool lauluõpetaja
  6. Kristo Karu, Raekoja apteegi proviisor
  7. Herle Gerassimova, Tartu tarbijate kooperatiivi klienditeenindaja, MTÜ Tartumaa Lasterikkad asutaja
  8. Alvar Tipp, Tartu kaubamaja IT-spetsialist
  9. Heino Ritsman, pensionär
  10. Mart Kivastik, vabakutseline kirjanik
Ühendatud Vasakpartei
  1. Viive-Helbe Peljuhhovska, erakonna juhatuse liige
Üksikkandidaat
  • Meelis Kaldalu

JÕGEVA- JA TARTUMAA

Eesti 200

  1. Aleksandr Širokov, Peipsiääre vallavanem, Väike-Kolkja vanausuliste koguduse juhatuse liige
  2. Ülle Pärl, majandusteadlane, Tartu ülikooli dotsent
  3. Kadi Ploom, Peipsimaa turismiarendaja
  4. Margus Pärsik, treener
  5. Maarika Kukk, Elva kesklinna perearstikeskuse juhataja, perearst-lastearst
  6. Kaare Põder, koolidirektor
  7. Evelin Pärl, väikeettevõtja, füsioterapeut
  8. Väino Uibo, ettevõtja, lennundusspetsialist
  9. Ronald Laarmaa, õppejõud, hüdrobioloog
Eestimaa Rohelised
  1. Kai Künnis-Beres, Tallinna tehnikaülikooli meresüsteemide instituudi teadur
  2. Arvo Kuiv, pensionär
  3. Ivo-Hannes Lehtsalu, TV-Maarakenne OY teemasinate operaator
  4. Erki Saksing, KVPS Tukena OY
  5. Küllike Reimaa, arhitekt
  6. Riina Pernau, ettevõtja OÜ Piiri Riina ja OÜ Maakodu Ekspert veisekasvatusjuht
  7. Taavo Savik, OÜ Konsult.ee, vandeaudiitor
  8. Alo Kaasik, Tartu ülikooli üliõpilane
  9. Henry Laks, vabakutseline muusik ja kunstnik
EKRE
  1. Peeter Ernits, riigikogu liige, zooloog, ajakirjanik
  2. Raivo Põldaru, riigikogu liige, õpetaja
  3. Ülle Rosin, ettevõtja
  4. Kert Kingo, jurist
  5. Malle Pärn, vabakutseline näitleja, näitejuht, teoloog, kirjanik
  6. Aivo Lill, arvutiõpetaja, kodanikuaktivist
  7. Aivar Õun, insener, omavalitsustegelane
  8. Kristian Suve, AB Salmonfarm OY kalakäitleja
  9. Aare Rüütel, SA Kadunud tegevjuht
Elurikkuse Erakond
  1. Peeter Lepisk, ettevõtja
  2. Anneli Palo, maasikuökoloog, vanemteadur
  3. Külli Org, muusikaõpetaja
  4. Tauno Laasik, kogukonna ettevõtja
  5. Toomas Frey, emeriitprofessor
Isamaa
  1. Aivar Kokk, riigikogu liige
  2. Eva Kams, ettevõtja, OÜ EST Kinnisvara juhatuse liige, koorijuht, endine Elva linnapea
  3. Tiit Lääne, ajalehe Vooremaa peatoimetaja
  4. Raivo E. Tamm, vabakutseline näitleja
  5. Ivar Tedrema, Kambja abivallavanem
  6. Rain Sangernebo, Nõo vallavanem
  7. Jaana Puur, Tartu valla sotsiaalosakonna juhataja
  8. Aare Anderson, Luunja vallavanem
  9. Heldur Lääne, Jõgevamaa ühistranspordikeskuse juhataja
Keskerakond
  1. Janek Mäggi, riigihalduse minister, erakonna juhatuse liige
  2. Marika Tuus-Laul, riigikogu liige, erakonna Tartumaa piirkonna juht
  3. Jaan Õunapuu, rahandusministeeriumi talitusejuhataja, endine Tartu maavanem ja regionaalminister
  4. Aare Olgo, Jõgeva vallavanem
  5. Peep Põdder, Jõgeva haigla juht, Jõgeva vallavolikogu liige
  6. Peeter Laasik, SA Elva Haigla ravijuht, abiminister 2005–2007
  7. Max Kaur, Mustvee vallavolikogu liige, Mustvee linnapea 2013–2017
  8. Andres Vään, Põltsamaa vallavolikogu esimees
  9. Tarmo Tomson, Mustvee vallavolikogu liige, ettevõtja
Reformierakond
  1. Urmas Kruuse, riigikogu liige, maaeluminister 2015–2016
  2. Valdo Randpere, riigikogu liige
  3. Toomas Järveoja, Elva vallavanem
  4. Ülvi Nool-Kõre, OÜ Agromix/ASi ATC müügidirektor ja ettevõtja
  5. Raivo Meitus, Jõgeva vallavolikogu esimees
  6. Aivar Saarela, Mustvee vallavolikogu esimees
  7. Illari Lään, ettevõtja
  8. Merili Ranniste, Reformierakonna Jõgeva- ja Tartumaa arendusjuht
  9. Erkki Keldo, Reformierakonna peasekretär
SDE
  1. Eiki Nestor, riigikogu esimees
  2. Jüri Morozov, Mustvee vallavanem
  3. Marika Saar, Elva abivallavanem
  4. Priit Lomp, Kastre vallavanem
  5. Margus Möldri, Põltsamaa vallavanem
  6. Jaan Sõrra, Tartumaa põllumeeste liidu juht
  7. Mati Kepp, Jõgeva abivallavanem
  8. Maano Koemets, Elva vallavolikogu esimees
  9. Jarno Laur, Tartu vallavanem
Vabaerakond
  1. Elo Lutsepp, Eesti vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse juhataja
  2. Märt Läänemets, Tartu ülikooli kultuuriteaduste instituudi orientalistika dotsent
  3. Urmas Heinaste, Annelinna gümnaasium õpetaja
  4. Katrin Hauk, ettevõtja, koolitaja, nõustaja, psühholoog
  5. Kaido Väljaots, HeiVäl Consultingu konsultant ja juhatuse liige
  6. Tiit Urva, ettevõtluse ja organisatsiooniarengu nõustaja, Narva kolledži lektor
  7. Tauno Kure, ASi Konesko automaatik-mehaanik
  8. Elar Ploomipuu, ettevõtja
  9. Märt Meesak, ettevõtja
Ühendatud Vasakpartei
  1. Tiina Radionov, Maarjamaa hariduskolleegiumi sotsiaalpedagoog
Ühendatud Vasakpartei
  1. Oleg Nazmutdinov, MTÜ Vene Kool Eestis juhatuse liige

   

FOTO: Artur Kuusi illustratsioon

Tagasi üles