Loodusmaja alustab taas perehommikutega

Tervislik maiuspala.

FOTO: Tartu loodusmaja

Tartu loodusmaja jätkab ka sel aastal traditsiooniliste perepäevadega, mis õpetavad nii lastele kui ka täiskasvanutele nippe keskkonnasäästlikumaks eluks. Esimene perepäev on homme.

Perehommik ühendab omavahel praktilised töötoad, informatiivsed ettekanded ja vestlusringi. Perehommikud leiavad aset jaanuarist kuni maini iga kuu kolmandal pühapäeval, niisiis ka homme, 20. jaanuaril. Tänane teema on tervislike kommide valmistamine.

Räägitakse sellest, kuidas talvisel ajal oma söögilauale rohkem eestimaiseid vitamiinirikkaid vahepalasid tuua ning meisterdatakse mahlast ja agarist komme. Vitamiinikommi perehommikule tuleb tervislikust kodumaisest toidust rääkima Tartu ülikooli kliinikumi toitumisterapeut Siret Saarsalu.

Turvalised kohad lastele

Tartu loodusmaja infojuht Katrin Juhanson ütles, et perehommikud on loodusmaja uues majas aset leidnud juba esimesest aastast peale. Pühapäeva hommik toob kokku lapsed koos vanemate või vanavanematega, et koos õppida loomade, taimede või kohalike tähtpäevade kohta läbi praktilise tegevuse.

Tartu loodusmaja mõte on alati olnud kaasata laste õpetamisse ka nende perekondi, sest kõige tugevam positiivne eeskuju on ikkagi lähedase oma. «Kui soovime oma lapsi õpetada keskkonnast hoolivateks inimesteks, siis peame selles harima ka vanemaid ning tihti vastupidi – lapsed inspireerivad ja omamoodi ka distsiplineerivad oma vanemate suhtumist ümbritsevasse looduskeskkonda,» ütles ta.

Ühendavad põlvkondi

Looduse ja loomade armastus ühendab põlvkondi, ilma et sellest iga päev aru saadaks või kiindumust üksteisega jagada osataks. Sellepärast ongi hea leida ühine keskkond Tartu loodusmajas. Koos õppides, arutledes ja meisterdades on, mida hiljem kodus üksteisega kaua aega jagada.

Tartu loodusmaja infojuht Katrin Juhanson osutas sellelegi, et perehommikud pakuvad ka mõnusat turvalist keskkonda neile lastele, kellele teiste laste seltskond veel hästi ei sobi.

«Just lapsevanem oskab oma lapsele kõige sobivamas vormis ja arusaadavalt asju lahti seletada ning õpetada,» rääkis ta. «Koos vanematega õppimine võib lastele pakkuda suuremat turvatunnet ja kindlust ning harjutada huviringide jaoks iseseisvust. Loodetavasti toob perehommik kokku sarnaste maailmavaadetega peresid, kes saavad keskkonnateemade kirge jagada ning leida uusi peretutvusi ja mängukaaslasi.»

Kommitöötuba algab kell 11, osalemine on väikese tasu eest.

Loeng ja vestlusring vitamiinidest kodumaises toidus algab kell 12.

Lisaks käib perehommikul fotojaht, korraldatakse mänge ja on võimalik külastada loomatuba, talveaeda ning saalis vaadata loodusfotonäitust.

Kuigi töötuppa registreerimine on lõppenud, võivad kõik huvilised siiski uudistama tulla.

Ajakava ja sündmuse lisainfo leiab Tartu loodusmaja kodulehelt www.tartuloodusmaja.ee või sündmuse Facebooki ürituse alt.

Tagasi üles