Jõgeval algasid luulepäevad, osavõtjaiks enam kui 300 põhikooliõpilast

Mälestushetk. Betti Alverile pühendatud park ja monument avati kirjaniku 90. sünniaastapäeval 1996. aastal. Tegemist ei ole traditsioonilise kirjaniku büstiga, vaid loomingule keskendunud kujundiga.

FOTO: Betti Alverile pühendatud luulepäevad

Reedel avati Jõgeval Betti Alverile pühendatud 14. luulepäevad «Tuulelapsed», millest võtab osa 23 kooliteatritruppi kõikjalt Eestist.

Luulepäevade teema on «See maailm on mulle kingiks antud ...» ning seal esitatakse luulelavastusi Kersti Merilaasi ja/või Kalju Kanguri loomingu põhjal.

Osaleb 23 kooliteatritruppi ligi 360 osavõtjaga Jõgevalt, Tartust, Viimsist, Rakverest, Viljandist, Tallinnast, Imaverest, Ramsilt, Randverest, Võrust, Raplast, Saaremaalt ja mujalt.

Lavastusi on kutsutud hindama ning truppide juhendajatele tagasisidet andma nõukoda, kuhu kuuluvad Leelo Tungal, Kristiina Oomer, Jaak Allik, Toomas Lõhmuste, Märt Treier, Margus Mikomägi, Maarius Pärn, Priit Põdra ja Rain Mikser.

Lisaks luuleetendustele on osalejatel ja külalistel võimalus kuulata pärimusmuusikaansambli MandoTrio kontserti. Veel korraldatakse noortele teatraliseeritud, muusikaline piduõhtu ning traditsiooniks on kujunenud mälestushetked Betti Alveri pargis.

Luulepäevade pidulik lõpetamine ja paremate tunnustamine leiab aset 19. jaanuaril kell 15.30.

Sündmuse korraldajad on mittetulundusühing Tähetund ja Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, ettevõtmise juht on Liblikapüüdja juhendaja Lianne Saage-Vahur.

Jõgeva on poetess Betti Alveri sünnilinn.

Tema auks pühendatud luulepäevad toimuvad seal alates 1993. aastast.

Kõigepealt korraldati Jõgeval vaid gümnaasiuminoorte luulepäevi, mis leiavad aset luuletaja sünniaastapäeva paiku iga aasta novembris ning kannavad nime «Tähetund».

2006. aastal sai gümnaasiuminoorte luulefestival «Tähetund» endale väikese õe «Tuulelapsed», mis oli esimene põhikoolidele mõeldud luuleteatri festival. Just põhikoolide luuleetenduste 14. võistlus praegu Jõgeval aset leiabki.

Tagasi üles