Teeme su tissidest triibud, pagassis on kilu, keegi võiks valada viina, miinus teeb alati liiga.
Teeme su tissidest triibu, pikem kui Pirita jõgi, rullitud torudeks rahatähed, sellest on alati vähe.
Skandaalsed sõnad, mis?
Aga just seda Eesti kõige seksistlikumaks bändiks tituleeritud räpipundi 5miinuse paari aasta tagust lugu on ümisenud nii viie- kui ka viieteistkümneaastased, kahekümneviiesed ja vanemadki. Ilma et keegi oleks väga pikalt nende sõnade tähendusele mõelnud.
«Erootikapoe» pealkirja kandev lugu lihtsalt on nii haarav, et kui seda kuskilt kuulma juhtud, võid olla kindel, et ülejäänud päeva taob see räige biit su ajusagarate vahel, tahad või ei.
Sel 5miinuse lool on nüüdseks pjedestaalikoht Eesti räppmuusika tipus. Mitte küll selles loos, kuid mitmete teiste miljonitesse küündivate kuulajanumbritega lugude juures on oma roll aga kanda kirjanik Sass Hennol. Või nagu ta ise end ühe lausega kirjeldab: inimesel, kes kirjutab tekste. Tekste, mis võivad meeldida või mitte. Aga reeglina ei jäta kedagi külmaks.
«Mul paluti viimati end ühe lausega kokku võtta 2003. aasta suvel, kui olin režii õppetooli katsetel,» rääkis Sass Henno. «Siis astusin vastuvõtukomisjoni ette, vaatasin kõigile pikalt silma ja ütlesin: tere, mina olen Sass ja ma kirjutan tekste. Kõigile jäi meelde.»
Korgijoogi vastu
See tundub ka nüüd, 16 aastat hiljem lausa igavikuliselt täpne. Sel päeval, kui ma Sass Hennole helistan ja tahan intervjuud kokku leppida, ütleb ta mulle otse, et praegu on romaani kirjutamise periood ja ta ei luba mitte midagi. Ei lepi kokku kohtumist, sest ta ei ilmuks sinna tõenäoliselt kohale. Ei pane paika täpset aega telefonikõneks, sest ta ilmselt unustaks selle ära. Üleüldse tahaks ta selle loo ise valmis kirjutada. Ta peaaegu teebki seda. Aga ainult peaaegu. Ta on ju siiski kirjanik.