Reiniku kooli lumises hoovis löödi kopp maasse

FOTO: Sille Annuk

Sel nädalal ümbritseti Mart Reiniku algklasside maja taha jääv hoov ehitusaiaga ning OÜ Kivipartner asus otsustavalt teostama Tartu linna 2017. aasta kaasava eelarve üht võiduideed liikuma kutsuvast kooliõuest.

Tegelikult toimetati hoovis pisut ka oktoobri lõpus, kui lammutati hoovialal asunud amortiseerunud hooned ning võeti maha võsa ja mõned puud.

Objektijuht Rivo Kaju selgitas, et sel nädalal alustati hoovis kommunikatsioonide ehitust ning järgmisel nädalal on plaan paigaldada elektrikaablid tänavavalgustuse tarbeks.

«Seejärel tuleb teha väike paus märtsi või aprillini, et lumi ja maapind saaks ära sulada. Edasi läheme juba aluste ja katete ehitusega ning mänguväljaku inventari paigaldusega,» selgitas Kaju tööde käiku.

FOTO: Sille Annuk

Ta lisas, et see, kui palju praegu ära teha suudetakse, sõltub ikkagi ilmast. «Talvel on võimalik teatud töid teha, näiteks trassitöid ja suuremaid kaevetöid, kuid see oleneb sellest, kui sügavale maapind läbi on külmunud,» tõdes Kaju.

Linn ehitab liikuma kutsuva hoovi välja kahes etapis. Esimeses etapis, mille teostab Kivipartner, võetakse käsile vana korvpalliväljak ning kooli Riia tänava õppehoone poolne õueala. Esimese etapi tööd lähevad linnale maksma 321 318 eurot (koos käibemaksuga). 

Vanemuise tänava poole jääv plats jääb ootama teist ehitusetappi, kuid millal see teoks võiks saada, pole praegu teada.

Tagasi üles